EW65

Mobilní rýpadlo EW65: Síla a tempo, skvěle jednotné

Mobilní rýpadlo EW65 dojede díky integrovanému režimy jízdy po silnici samo na místo nasazení a nevyžaduje časově náročnou a nákladnou přepravu. Plynulý jízdní pohon má nízkou spotřebu paliva a ovládá se pouhým jediným pedálem téměř jako automobil. Výkonný hydraulický systém Load Sensing (LUDV) zajišťuje i při různém zatížení stejné rychlosti několika pohybů současně. S 5 hydraulickými okruhy – z toho 3 individuálně nastavitelné - a s děleným ramenem je EW65 velmi účinné a rychle připraveno vyrazit na cestu.

Mobilní rýpadlo EW65

3-bodová kinematika

 • Díky tříbodové kinematice se běžný závěs lžíce dostal na novou úroveň. Tato "tříčepová konstrukce" rozšiřuje úhel natočení lžíce na 200 stupňů, což je o 10 % více než u běžného závěsu lžíce. Tím se zvyšuje hloubka vertikálního pronikání a síly při kopání. Rypadlo již není nutné tak často přemisťovat a výrazně se zvyšuje efektivita.
Mobilní rýpadlo EW65

Intuitivní koncepce ovládání

 • Intuitivní koncepce ovládání umožňuje jednoduchou a obsáhlou obsluhu rýpadla. Stroj se ovládá pomocí joysticku, displeje, Jog Dial a klávesnice. Uložení přídavných zařízení a množství oleje pro další řídicí obvody lze tudíž provést rychle a jednoduše.

Optimální umístění hydraulických prvků

 • Krátké hadice vedou k nižším ztrátám výkonu v hydraulickém systému. Tím se zvyšuje životnost hydraulických hadic díky menšímu počtu oděrek, zejména v úzkých průchodech.
 • Jasně definované vedení hydraulických hadic zajišťuje maximální účinnost díky snížení odporu vedení.
Mobilní rýpadlo EW65

Výkonný pohon s LUDV

 • Rychlé pracovní cykly a flexibilnější využití díky výkonnému pohonu v kombinaci s hydraulickým systémem Load Sensing (LUDV) umožňují pohodlné řízení rýpadla bez námahy. Bez ohledu na přepravovaný náklad zůstávají řídící pohyby u joysticku stejné. Kromě zvýšeného komfortu obsluhy to vede ke zvýšení výkonu při zachování snížené spotřeby.

Přestavitelný výložník

 • Více pohyblivosti a díky tomu větší akční rádius nabízí přestavitelný výložník. Neboť další kloub umožňuje lžíci natáhnout podél celého podvozku, resp. planýrovací radlice. Ideální tam, kde jsou úzká místa nebo kde je nutné z cesty odstranit překážku. Rypadlo boduje také větší výsypnou výškou a ještě větší hloubkou kopání.

Další funkce

Mobilní rýpadlo EW65

2 provozní režimy, ECO/POWER

 • Dva přednastavené provozní režimy ECO a POWER se od sebe liší otáčkami motoru a výkonem čerpadla. Umožňují snadné přizpůsobení rypadla na prováděnou práci tak, aby pracovalo v optimálním rozmezí spotřeby paliva. V režimu ECO je hospodárnost, v režimu POWER pracovní výkon.
Mobilní rýpadlo EW65

Rozsáhle vybavená komfortní kabina

 • Ergonomicky optimalizovaná kabina řidiče garantuje nejvyšší komfort. Optimální viditelnost navíc zajišťuje posunutí ramene, různé polohy čelního skla, sluneční clona a velké střešní okno. Četné další prvky výbavy, jako jsou vyhřívaná sedadla, automatická klimatizace, zadní kamera se 7'' displejem, vzduchem odpružené sedadlo řidiče, přispívají k ještě lepšímu pocitu z jízdy na pracovišti.
 • U volantu lze nastavit výšku i náklon, a tím ho lze individuálně a rychle přizpůsobit každému pracovníkovi obsluhy.
Mobilní rýpadlo EW65

Individuální opěrné varianty

 • Stabilní poloha je základem- především při náročném hloubení nebo v těžkém terénu. Jako oporu můžete použít dozerovou radlici nebo opěrné patky – ať už vpředu nebo vzadu či v libovolné kombinaci.
Mobilní rýpadlo EW65

LED pracovní reflektor

 • Optimální osvětlení pracoviště se postará o bezpečnost a větší vytížení stroje i v noci nebo za zhoršených světelných podmínek. LED technologie navíc boduje dlouhou životností osvětlovacích těles.

Nízká konstrukční výška

 • Inteligentní uspořádání součástí uvnitř stroje zajišťuje velmi malé vnější rozměry, což je obzvláště vhodné pro použití ve stísněných podmínkách staveniště a v malých výškách. Navíc díky extrémně nízké výšce stroje je každá přeprava, nastupování a vystupování bezpečné, jednoduché a nekomplikované. Nízko položené těžiště zajišťuje dobrou stabilitu.
Mobilní rýpadlo EW65

Uzavřený jízdní okruh

 • Plynulý rozjezd z 0 na 30 km/h bez řazení díky uzavřenému jízdnímu okruhu- snadné ovládání s jedním pedálem.
Mobilní rýpadlo EW65

Výkonná automatická klimatizace

 • Automatická klimatizace zajišťuje stálé chlazení. Klimatizace a ventilátor pracují, dokud není dosaženo nastavené teploty. Poté se systém vypne a znovu spustí, jakmile vnitřní čidla naměří odchylku od nastavené teploty.
Mobilní rýpadlo EW65

Nízké hlukové emise

 • Tichý hluk motoru umožňuje snadnou komunikaci na staveništi a méně zatěžuje obsluhu.
Mobilní rýpadlo EW65

Vytápění sedadla

 • Vyhřívání sedadla poskytuje obsluze příjemné pracovní podmínky - zejména při nízkých venkovních teplotách. Pneumaticky odpružené sedadlo zároveň poskytuje vyšší jízdní komfort.
Mobilní rýpadlo EW65

Rychlost, 30 km/hod

 • Rychlejší změna staveniště s rychlostí až 30 km/hod. Odpadají náklady na dopravu, stroj jede na další pracoviště po vlastní ose.
Mobilní rýpadlo EW65

Displej, 7'' v kombinaci se zadní kamerou

 • Velký, multifunkční 7palcový displej se postará o perfektní přehled o všech funkcích stroje a indikuje kamerový obraz. Zpětná kamera na rypadle umožňuje bezpečné couvání. Kromě toho je na stroj lépe vidět, když je otočený.
Mobilní rýpadlo EW65

Inovativní systém předního skla s funkcí krytu proti dešti

 • Přední čelní skla lze přizpůsobit jakýmkoli podmínkám na staveništi. Zavřené jsou nepromokavé a větruodolné. Horní čelní sklo je možné zasunout pod střechu kabiny. Spodní sklo slouží dodatečně jako ochrana před postříkáním. Ve druhé odjišťovací poloze ji lze během chvilky přeměnit na dešťovou stříšku a nabízí ideální příležitost ke komunikaci s kolegy. V případě potřeby se obě skla zasunou pod střechu kabiny, kde budou bezpečně uschována.
 • Dvoudílné čelní sklo umožňuje optimální větrání kabiny za každého počasí. Kromě toho usnadňuje komunikaci se řidičem. Oddělené vyjímání a ukládání skla patří minulosti.
Mobilní rýpadlo EW65

Řídicí jednotka rychlosti

 • Tempomat automaticky udržuje rychlost stroje, kdykoli je to možné, dokud je aktivován. Díky tomu se obsluha již nemusí soustředit na rychlost a může si užívat pohodlí automatizace.
 • Ideální pro komunální práce jako je sekání, frézování a mulčování.

Řada nástavbových zařízení

 • Díky volitelným přídavným hydraulickým okruhům lze rýpadlo vybavit širokou škálou přídavných zařízení. Obratem ruky tak rozšíříte své možnosti použití a tudíž i vytížení stroje.
Mobilní rýpadlo EW65

Snadné přístupy pro servis a údržbu

 • Jednoduchý servis díky široce otevíratelné kapotě, která umožňuje snadný přístup ke všem součástem.
 • Není nutná demontáž těžkých dílů a díly podléhající opotřebení jsou snadno vyměnitelné.
 • Rychlý a neomezený přístup. Filtr hydraulického a motorového oleje, vzduchový filtr, odlučovač vody i plnicí hrdlo palivové nádrže jsou tak ideálně dosažitelné. Nízké servisní náklady.
Mobilní rýpadlo EW65

Teplotní odolnost

 • Práce lze kdykoli provádět při plném zatížení až do okolní teploty 45 °C. Stabilní teplotní úroveň vede k delší životnosti hydraulických komponent a ke zvýšení produktivity rýpadla.

Poptávka po produktech

*Povinná pole