Milníky firmy Wacker Neuson

Na počátku byla vize. Založením kovářské dílny v německých Drážďanech roku 1848 položil Johann Christian Wacker základní kámen podniku, který se v průběhu staletí dále rozvíjel a nejednou způsobil revoluci ve stavebnictví: Wacker Neuson.

Vynalézavý talent a inovativní síla utvářely historii společnosti od samého počátku. V roce 1930 vynalezl Hermann Wacker první elektrický pěch na světě. Následovalo více než 200 patentů a užitných vzorů, které si úspěšně našly cestu na trh.

Enar

2022

Akvizice skupiny Enar

Akvizicí španělské firmy Enar Group posiluje společnost Wacker Neuson své podnikání v oblasti techniky na úpravu betonu. Firma Enar je výrobcem lehké stavební techniky a specialistou na hutnění betonu.

APS and BPS range

2021

Akumulátorové desky řady APS/BPS

Nová řada dopředných vibračních desek BPS s benzinovým motorem a APS s akumulátorovým pohonem se vyznačuje pohodlnou a snadnou manipulací a kromě zhutňování půdy je ideální i pro zpracování asfaltových povrchů.

Elektrické minirýpadlo zero emission EZ17e používané na staveništi.

2020

Elektrobagr EZ17e

S elektrickým mini bagrem EZ17e se staveniště bez emisí stává skutečností. S tímto strojem - a dalšími elektrickými stroji od společnosti Wacker Neuson - lze provozovat celé staveniště bez přímých emisí výfukových plynů a s extrémně nízkou hladinou hluku.

Dumper Dual View Wacker Neuson v akci.

2019

Dual View Dumper

Wacker Neuson přináší na trh Dual View Dumper. Kolové dumpery se vyznačují sedadlem otočným o 180° a ovládacím pultem. Tím je zajištěna vyšší bezpečnost obsluhy a pracoviště a také větší flexibilita.

Wacker Neuson Compamatic.

2019

Compamatic

Díky řešení Compamatic spojuje Wacker Neuson svou osvědčenou kontrolu hutnění Compatec s telematickým řešením. Díky tomu je možné sledovat průběh hutnění a plně dokumentovat kontrolu kvality - jednoduše od stolu.

Stavební dělníci převážejí na staveniště bateriové vysokofrekvenční ponorné vibrátory Wacker Neuson.

2019

Ponorné vibrátory s batohem

Společnost Wacker Neuson uvádí na trh první vysokofrekvenční vnitřní vibrátor napájený baterií. Baterie je umístěna v batohu. To umožňuje pracovat bez přívodního kabelu - pro větší volnost pohybu, větší bezpečnost a větší komfort obsluhy.

Elektrický kolový dumper Wacker Neuson DW15e v akci.

2019

Plně elektrické kolové dumpery DW15e

Rodina zero emission roste: E-kolový dumper DW15e umožňuje efektivní transport materiálu bez přímých výfukových plynů a překvapí svým obzvláště tichým chodem především v citlivém prostředí.

Vibrační desky řady zero emission v provozu na městském staveništi.

2018

Akumulátorové desky v portfoliu zero emission

Elektrifikace pokračuje. Nové jsou vibrační deska s pojezdem vpřed AP1850e a AP1840e.

Minirýpadlo Wacker Neuson 803 dual power při použití v hale.

2014

Zavedení série zero emission

Společnost Wacker Neuson představuje svou bezemisní řadu s elektrickým kolovým nakladačem WL20e a akumulátorovými sbíječkami AS30e a AS50e. V roce 2014 bude také představen mini bagr 803 s duálním pohonem. Může být provozován s dieselovým pohonem nebo s elektrohydraulickou jednot

Kontrola zhutňování Compatec při použití na staveništi.

2013

Kontrola hutnění Compatec

Kontrola zhutňování Compatec poskytuje návod na zhutňování půdy - zejména pro uživatele, kteří s vibračními deskami pracují jen příležitostně. Osm LED-světel operátorovi ukazuje relativní postup hutnění.

Rýpadla Wacker Neuson před továrnou Wacker Neuson v Hörschingu u Lince.

2012

Nová lokalita v rakouském Linci

V roce 1981 byl založením společnosti Neuson Hydraulik GmbH položen základní kámen jednoho z nejdůležitějších výrobních segmentů skupiny Wacker Neuson. Od roku 2012 se bagry vyvíjejí a vyrábějí v závodě v Hörschingu u rakouského Lince.

Centrála koncernu Wacker Neuson SE v Mnichov Sever.

2011

Otevření centrály koncernu

Na severu Mnichova je slavnostně otevřeno nové sídlo skupiny Wacker Neuson SE. Budova se skládá z pohledového betonu v různých barevných odstínech, což podtrhuje dlouholeté zkušenosti společnosti v oblasti betonových technologií.

Dálkově ovládaný Wacker Neuson DPU130r při použití na staveništi.

2010

Nejsilnější vibrační deska

Zrození DPU130r: Na trh je uvedena první vibrační deska se dvěma spodními částmi. Může nahradit těžký 7tunový válec a je lehčí, kompaktnější a flexibilnější. Desku lze ovládat dálkovým ovladačem.

2007

Vstup na burzu

V květnu 2007 vstupuje Wacker Neuson AG na burzu (dnes v S-DAX).

Wacker Neuson Group

2007

Fúze za účelem vytvoření společnosti Wacker Neuson

Společnost Neuson Kramer Baumaschinen AG se spojuje s tradiční rodinnou firmou Wacker Construction Equipment AG. Fúzí do společnosti Wacker Neuson AG si obě firmy navzájem doplňují své produktové řady a prodejní oblasti.

Neuson 9503 při jízdě.

2007

Rychlý na cestě

Neuson 9503 je nejrychlejší bagr na světě s rychlostí až 40 km/h. Je oblíbený zejména u obcí a firem zabývajících se úpravou krajiny a na trhu se prosadil ve velmi krátké době.

Weidemann

2005

Kloubové kolové nakladače

Počínaje rokem 2005 doplňuje skupinu společností firma Weidemann GmbH s kloubovými kolovými nakladači. Od té doby se uvedené hutnící stroje nabízely pod značkou Weidemann pro zemědělský průmysl a Wacker Neuson pro stavebnictví.

2002

Pěch s odděleným mazáním

Oddělené mazání eliminuje potřebu předmíchání. Tím byl stanoven další milník ve vývoji pěchů: Dokonalá ochrana motoru, maximální uživatelská přívětivost a vysoká provozní spolehlivost.

Ponorný vibrátor s integrovaným frekvenčním měničem používaný na staveništi.

1994

Ponorné vibrátory s integrovaným měničem frekvence

Patentovaná technologie je přesvědčivá díky své odolnosti proti opotřebení, spolehlivosti a robustnosti. Integrovaný měnič umožňuje provozovat vnitřní vibrátor s jednofázovým světelným proudem. To umožňuje maximální nezávislost na staveništi.

První kloubový univerzální válec RT820 v provozu.

1991

První kloubový příkopový válec

První kloubový univerzální válec byl uveden na trh počátkem devadesátých let pod označením RT820. Ovládá se dálkovým ovladačem, lze s ním jezdit vpřed i vzad a díky středovému kloubu je velmi obratný.

Používají se rýpadla Neuson s inovativním systémem Vertical Digging System VDS.

1988

Vývoj VDS

Novinkou v oblasti bagrů je Vertical Digging System VDS. Tento systém umožňuje přesné vertikální kopání i na nerovném terénu, obrubnících a svazích. Práce je tak efektivnější, rychlejší a pro obsluhu příjemnější.

První hydraulické minirýpadlo Neuson v akci.

1984

První hydraulický minibagr

V roce 1984 se na trhu objevilo první hydraulické mini rýpadlo značky Neuson. V oblasti mini rýpadel následovala řada inovací.

Stavební stroj Neuson před nově založenou společností Neuson Hydraulic GmbH.

1981

Založení společnosti Neuson Hydraulik GmbH

V roce 1981 byla založena společnost Neuson Hydraulik GmbH.

První reverzní vibrační deska DVU v akci.

1973

První vibrační deska s reverzním pojezdem

Nové nápady a vynikající výkon: Dalším milníkem je první reverzibilní vibrační deska DVU. Rychlost a oba směry lze regulovat plynule, až po vibrace při stání. Obsluha je tak pohyblivější a flexibilnější.

Výrobní závod Wacker Neuson v Reichertshofenu.

1964

Výrobní závod v Reichertshofenu

Společnost Wacker kupuje v hornobavorském Reichertshofenu desetihektarový pozemek pro výrobu. V roce 1964 byla továrna založena s cílem uspokojit rostoucí poptávku po inovativních a vysoce kvalitních stavebních zařízeních pro profesionální uživatele.

Historický pěch se spalovacím motorem v akci.

1952

Pěch se spalovacím motorem

Nové možnosti použití pěchů vyplývají z instalace spalovacích motorů. To zvyšuje rozsah, flexibilitu a praktickou hodnotu. Od nynějška je lze velmi efektivně používat i na stavbách bez přívodu elektrické energie.

Historický obrázek prvních ponorných vibrátorů Wacker Neuson.

1937

První ponorný vibrátor dobývá trh

Jakožto vynálezce prvního příložného vibrátoru na světě přináší společnost Wacker Neuson převratné změny do celého odvětví a umožňuje profesionální hutnění betonu. Vysoká frekvence zlepšuje hutnící výkon i kvalitu betonu.

Obrázek prvního elektrického pěchu na světě od společnosti Wacker.

1930

Byl vynalezen první elektrický pěch

Hermann Wacker vnáší revoluci do celého odvětví. Vynálezem prvního elektrického pěchu na světě pokládá základní kámen pro zhutňování půdy i vlastní společnost. Na staveništích se práci s vibračním pěchem dodnes říká „wackerovat.

První kovárna "Wacker" v Drážďanech, založená v roce 1848.

1848

Založení kovárny Wacker

V německých Drážďanech je položen základní kámen společnosti. Johann Christian Wacker zakládá kovářskou dílnu pod názvem „Wacker“. V roce 1875 je zahájena průmyslová výroba.