Main Navigation
Main Content

Příložné vibrátory

  • Velké projekty vyžadují vysokou kvalitu hutnění betonu. S našimi příložnými vibrátory je hutnění litého betonu prací pro děti. I přes kompaktní rozměry a nízkou hmotnost pro ně není hutnění velkých ploch litého betonu žádnou velkou výzvou.
  • Při výrobě betonových povrchů je prvotřídní hutnění naprostou nezbytností. Pro hutnění prefabrikátů proto nabízíme řadu prvotřídních příložných vibrátorů, se kterými vytvoříte krásně hladké a souměrné povrchy na stěnách, sloupech nebo pilířích.
  • Pro každý příložný vibrátor zde najdete správný upevňovací systém. Naše příložné vibrátory tak lze snadno umístit na místě, kde se budou používat.
  • Při trvalém využití nebo chybějícím připojení k elektrické síti by měla být vaší první volbou série PEV. Nabízíme více modelů s různými vibračními frekvencemi a odstředivými silami pro lehká až střední bednění.
  • Zde najdete vhodný upevňovací systém pro jakýkoli externí vibrátor. Tímto způsobem mohou být naše externí vibrátory přeneseny přesně tam, kam potřebujete.

Naše příložné vibrátory - kdy se využívají?

Příložné vibrátory jsou (vedle ponorných vibrátorů) druhou metodou hutnění betonu. Příložné vibrátory se umisťují vně na betonové bednění, v závislosti na tloušťce betonu. V tom spočívá i rozdíl od ponorných vibrátorů, které se používají přímo v betonu. Příložný vibrátor přitom nehutní jen jediné místo, ale celou masu betonu. To umožňuje hutnění nepřístupných míst. Vibrace se přitom přenáší na celé betonové bednění a dál na čerstvý beton.

Vyhlazování různých betonových ploch

Příložný vibrátor se díky své ekonomičnosti využívá především při výrobě betonových prefabrikátů. Zde se betonové dílce vyrábějí sériově, což současně vyžaduje standardizované postupy při hutnění betonu. Nejrychleji a nejpřesněji tak funguje používání příložných vibrátorů. Příložné vibrátory se navíc využívají tam, kde je požadována obzvlášť vysoká kvalita povrchu. „Dobrá kvalita“ znamená, že se betonový povrch už dále neopracovává a musí tak splňovat zvláštní požadavky.

Abyste nalezli pro jakoukoli tloušťku betonu ten správný model, nabízí Wacker Neuson více než 40 příložných vibrátorů s různými variantami otáček. Nehraje tedy žádnou roli, zda se jedná o bednění staveništního betonu nebo lehké až těžké bednění betonových prefabrikátů. U nás vždy najdete vhodný příložný vibrátor. Všechny výrobky byly vyvinuty a vyrobeny v Německu, což je zárukou vysoce kvalitního výrobního procesu.

Příložný vibrátor nebo pneumatický vibrátor?

Na stavbách poráží příložný vibrátor pneumatické vibrátory na celé čáře. Práce s příložnými vibrátory je jak z ekonomického, tak i technického hlediska nejlepším řešením. Vyžadují méně údržby, kratší doby odstávky a výsledek jejich práce je kvalitativně lepší. Navíc mají nižší spotřebu energie, protože je lze ihned po zapnutí uvést do provozu a není tedy potřeba režim Stand-by.

Zvláštnosti při používání příložných vibrátorů

Tím nejdůležitějším, na co je při používání příložných vibrátorů nutné dbát, je kromě frekvence vibrací také tloušťka hutněného betonu a použité betonové bednění. Různé modelové řady umožňují optimální přizpůsobení jakékoli z těchto podmínek. Naše varianty zahrnují jak malé příložné vibrátory pro lehké montážní a dřevěné bednění, tak velké modely pro ocelové bednění. U každého z těchto jednotlivých modelů lze navíc individuálně přizpůsobit otáčky a provozní napětí. Od několika málo hertzů až po 200 hertzů - vše vám můžeme nabídnout. Rovnoměrný výsledek navíc zaručuje asynchronní motor se stabilními otáčkami, který je vybavený nastavitelnou vibrační deskou.

Vhodné upevnění pro každý příložný vibrátor

Kromě výběru vhodného příložného vibrátoru je důležité i jeho správné upevnění. Kromě širokého sortimentu produktů nabízíme rovněž velký výběr upevňovacích svěrek. Jednoduchá montáž a manipulace umožňuje snadnou výměnu příložného vibrátoru, bez nutnosti demontáže. Pevné držení příložného vibrátoru je zaručeno.

S příložnými vibrátory Wacker Neuson bude výsledek vaší práce vidět.