ET90

Konvenční pásové rýpadlo ET90

Konvenční pásové rýpadlo ET90: Výkon a účinnost

Spotřeba paliva rýpadla ET90 je až o 20 procent nižší než u srovnatelných modelů – to znamená výrazné snížení provozních nákladů. V akci současně boduje díky vynikajícímu výkonu motoru a hydrauliky. Tato účinná kombinace přináší prvotřídní sílu hloubení a až o 20 % vyšší trhací sílu. Ekonomický hydraulický systém Load - Sensing naproti tomu umožňuje jemné ovládání pohybů ramene při současně plném výkonu ostatních funkcí. Ať už jde o sílu nebo o přesnost – ET 90 je přesně to pravé rýpadlo pro každé využití.

Konvenční pásové rýpadlo ET90

Výkonný pohon s LUDV

 • Rychlé pracovní cykly a flexibilnější využití díky výkonnému pohonu v kombinaci s hydraulickým systémem Load Sensing (LUDV) umožňují pohodlné řízení rýpadla bez námahy. Bez ohledu na přepravovaný náklad zůstávají řídící pohyby u joysticku stejné. Kromě zvýšeného komfortu obsluhy to vede ke zvýšení výkonu při zachování snížené spotřeby.
Konvenční pásové rýpadlo ET90

Přestavitelný výložník

 • Více pohyblivosti a díky tomu větší akční rádius nabízí přestavitelný výložník. Neboť další kloub umožňuje lžíci natáhnout podél celého podvozku, resp. planýrovací radlice. Ideální tam, kde jsou úzká místa nebo kde je nutné z cesty odstranit překážku. Rypadlo boduje také větší výsypnou výškou a ještě větší hloubkou kopání.
Konvenční pásové rýpadlo ET90

3-bodová kinematika

 • Díky tříbodové kinematice se běžný závěs lžíce dostal na novou úroveň. Tato "tříčepová konstrukce" rozšiřuje úhel natočení lžíce na 200 stupňů, což je o 10 % více než u běžného závěsu lžíce. Tím se zvyšuje hloubka vertikálního pronikání a síly při kopání. Rypadlo již není nutné tak často přemisťovat a výrazně se zvyšuje efektivita.
Konvenční pásové rýpadlo ET90

Více pohodlí v kabině

 • Ergonomicky optimalizovaná kabina řidiče garantuje nejvyšší komfort. Optimální viditelnost navíc zajišťuje posunutí ramene, různé polohy čelního skla, sluneční clona a velké střešní okno. Četné další prvky výbavy, jako jsou vyhřívaná sedadla, automatická klimatizace, zadní kamera se 7'' displejem, vzduchem odpružené sedadlo řidiče, přispívají k ještě lepšímu pocitu z jízdy na pracovišti.

Další funkce

Konvenční pásové rýpadlo ET90

Intuitivní koncepce ovládání

 • Intuitivní koncepce ovládání umožňuje jednoduchou a obsáhlou obsluhu rýpadla. Stroj se ovládá pomocí joysticku, displeje, Jog Dial a klávesnice. Uložení přídavných zařízení a množství oleje pro další řídicí obvody lze tudíž provést rychle a jednoduše.

8 velkých závěsných ok

 • Šest velkých závěsných ok na rámu podvozku a dvě na radlici umožňují snadné a bezpečné nakládání i transport.
 • Oka jsou perfektně umístěna pro bezpečné uchycení stroje a dobře se hodí i pro velké háky.
Konvenční pásové rýpadlo ET90

Nízké hlukové emise

 • Tichý hluk motoru umožňuje snadnou komunikaci na staveništi a méně zatěžuje obsluhu.
Konvenční pásové rýpadlo ET90

Optimální přístupy při údržbě

 • Vysoká produktivita rypadla nezávisí pouze na robustní technice. Díky rychle a dobře přístupným bodům údržby je možné většinu servisních prací zvládnout v krátkém čase.
Konvenční pásové rýpadlo ET90

Kompaktní rozměry

 • Vysoká bezpečnost při přepravě, úspora nákladů i času, vysoká flexibilita. Rýpadlo boduje nízkou vstupní výškou, malými vnějšími rozměry díky inteligentnímu uspořádání součástí a nízkým těžištěm, které zajišťuje větší stabilitu.
 • Při přepravě nebo ve stísněném prostoru: Díky kompaktní konstrukci rýpadlo zcela jednoduše přepravíte na další místo nasazení. A na staveništi se tento stroj dostane na určené místo snadno a rychle, dokonce i ve zúženém prostoru – pro vysokou efektivitu při každém použití.

Poptávka po produktech

*Povinná pole