WL28e

Kolové nakladače WL28e: Elektrický, výkonný, šetrný k životnímu prostředí

Výkonové charakteristiky elektricky ovládaného kolového nakladače WL28e odpovídají běžným dieselovým strojům. 96V lithium-iontová baterie je k dispozici s výběrem ze tří výkonnostních úrovní, takže doby provozu a nabíjení lze optimálně přizpůsobit vašim pracovním požadavkům. Různé nabíjecí kabely a nabíjecí zástrčky umožňují flexibilní nabíjení stroje. WL28e pracuje na místě zcela bez výfukových plynů a s výrazně nižšími emisemi hluku. Pro uživatele to znamená větší flexibilitu při používání, ochranu životního prostředí a výrazné úspory provozních nákladů. Nízká přední část zajišťuje dokonalý přehled a vysoké překlopné zatížení. Snadno manipuluje s paletami s dlažebními kostkami nebo jiným přepravním zbožím až do 1,6 t.

Výkonné lithium-iontové baterie

 • V závislosti na oblasti použití a účelu lze vždy vybrat správnou velikost baterie. K dispozici jsou celkem tři bezúdržbové lithium-iontové baterie: Standardně je 14,1 kWh, volitelně 18 kWh nebo 28 kWh.
 • Jako standard je instalována palubní nabíječka o výkonu 3 kW. Volitelně můžete vybrat druhou palubní nabíječku o výkonu 3 kW a zvýšit tak celkový nabíjecí výkon na 6 kW, což je vhodné pro střední a velké baterie k dosažení rychlé doby nabíjení.
Kolové nakladače WL28e

Snadné možnosti nabíjení

 • Nakládací klapka je snadno přístupná z vnější strany stroje. Za ním je zásuvka, aktivační spínač a indikátor stavu nabití.
 • Nabíjecí kabel (zástrčka typu 2 na straně stroje, známé z automobilového průmyslu) včetně ovládací skříňky je k dispozici s řadou různých zástrček: 230 V / 16 A Schuko, 230 V / 16 A CEE (modrá, 3pólová), 400 V / 16 A CEE (červená, trojfázová, 5pólová), 400 V / 16 A (typ 2 s nástěnnou krabicí, IEC 62196) a další adaptérové zástrčky.
 • Flexibilně volitelné nabíjecí zástrčky umožňují rychlé a přizpůsobené nabíjení zvolené velikosti baterie. V kombinaci s instalovanou palubní nabíječkou je zaručený efektivní a bezpečný proces nabíjení.
Kolové nakladače WL28e

Vysoká produktivita díky nízkému čelnímu panelu

 • Nízká přední část vozu umožňuje vysoké překlopné zatížení a síly při vylamování, takže lze v jednom pracovním cyklu přemístit maximální množství nákladu.
 • Nízká přední část vozu poskytuje vynikající výhled na přídavné zařízení, bezprostřední pracovní prostor a celé okolí stroje, což zaručuje bezpečnou práci se strojem.
 • Dodatečná hydraulika vepředu na ramenu je chráněna potrubím (3. řídicí okruh, 4. řídicí okruh, vedení odpadního oleje, beztlaké zpětné vedení, v závislosti na modelu). To je v kompaktní třídě kolových nakladačů jedinečný prodejní argument. Minimalizuje se opotřebení, čímž se prodlužuje životnost stroje.

Komfortní kabina

 • Komfortní kabina umožňuje bezpečnou a koncentrovanou práci: 4sloupkový design, hluboko tažená okna a panoramatické zadní okno pro optimální výhled do všech stran. Promyšlená koncepce vytápění s elektricky vyhřívanými předními a zadními okny, vyhřívání sedadel a vyhřívání střešního panelu zajišťují příjemné pracovní prostředí. Ergonomicky uspořádané ovládací prvky, nový interiér a snížení vibrací a hluku v interiéru zvyšují pohodlí pro řidiče.
 • Nabídka prostoru v kabině udává trend pro velmi kompaktní kolové nakladače. V závislosti na výbavě a konfiguraci jsou na výběr dva různé joysticky. Osvětlení pro návrat domů poskytuje další pohodlí a bezpečnost.
 • Kabina je vhodná i pro vyšší řidiče, což u velmi kompaktních kolových nakladačů není samozřejmost. Příjemné pracovní ovzduší snižuje únavu řidiče. Optimalizovaný vstup s protiskluzovými schůdky zajišťuje, že řidič může bezpečně nastupovat a vystupovat.

Přehledný digitální displej

 • Ty nejdůležitější funkce vždy na dohled: S digitálním displejem si řidič během práce vždy udrží přehled o stroji.
 • Na vnějším okraji displeje se zobrazují standardní informace, jako je varovná kontrolka parkovací brzdy nebo kontrolka směrových světel nebo dálkových světel.
 • V informační oblasti ve středu displeje jsou tři hlavní pohledy a řada užitečných informací jako např. počítadlo provozních hodin, stav nabití akumulátoru pohonu, zbývající doba provozu / zbývající doba nabíjení, zobrazení rychlosti, průměrné spotřeby, úrovně rekuperace, data, času nebo teploty různých komponent.

Další funkce

Kolové nakladače WL28e

Maximální trakce díky ohybovému kyvnému kloubu

 • Díky ohybovému kyvnému kloubu s výkyvným úhlem 12° si všechna čtyři kola zachovají i v nerovném terénu přilnavost pneumatik, a tím si řidič udrží optimální kontrolu. To zvyšuje produktivitu celého systému stroje.
 • Velký ohybový a kyvný úhel zajišťuje vysokou přilnavost k podkladu a se strojem se díky tomu snadno manévruje. To znamená, že ve stísněných podmínkách nedochází ke kolizi mezi přední a zadní částí stroje.
 • Vzhledem k tomu, že se přední a zadní vůz mohou kývat nezávisle na sobě, může řidič citlivě reagovat na každou nerovnost. To zvyšuje pohodlí řidiče a umožňuje po delší dobu práci bez toho, aby se unavil.

Efektivní výměna přídavných zařízení

 • Přídavná zařízení je možné díky hydraulickému rychloupínacímu systému pohodlně vyměňovat. Tímto způsobem je stroj okamžitě připraven k dalšímu použití. Díky tomu stoupá produktivita a zvyšuje se hospodárnost.
 • Hydraulický systém rychlé výměny přídavných zařízení je standardní součástí všech kolových nakladačů Wacker Neuson.
 • Díky dobrému výhledu na spojovací body je výměna nástavců velmi snadná. Díky dvouručnímu ovládání při odpojování je navíc výměna obzvláště bezpečná.
Kolové nakladače WL28e

Konzistentní provozní filozofie

 • Všechny kolové nakladače Wacker Neuson mají jednotnou koncepci ovládání s přehlednými a ergonomicky uspořádanými spínači a klávesnicemi. Všechny kolové nakladače Wacker Neuson lze ovládat velmi podobným způsobem. To má tu výhodu, že se obsluha může rychle zorientovat v různých kolových nakladačích Wacker Neuson a pracovat produktivně.
 • Filozofie obsluhy Wacker Neuson umožňuje obsluze snadno porozumět stroji, což jí umožňuje pracovat bezpečně a produktivně. Řidič obsluhuje různé stroje Wacker Neuson, a to i v různých produktových skupinách. To se projevuje například v opakujících se prvcích, jako je kolečko jog, joystick, displej, přiřazení přepínačů atd.

Ergonomický joystick

 • Joystick padne jistě a pohodlně do ruky. Ovládání je přitom robustní a současně citlivé. Tak máte vždy stroj a nejdůležitější funkce pod kontrolou.
 • Kromě standardních funkcí, jako je volba směru jízdy a rychlostního stupně, lze pomocí joysticku ovládat i další funkce, jako je uzávěrka diferenciálu, 3. řídicí okruh a všechny elektrické funkce. To vede k pohodlnému ovládání nástavbových zařízení jednou rukou.
 • Koncentrace nejdůležitější funkce na joysticku zajišťuje pohodlnou práci i po delší dobu a zvyšuje celkovou efektivitu při práci se strojem.
Kolové nakladače WL28e

Ergonomické pracovní místo

 • Dostatek prostoru pro nohy, přehledně uspořádané přepínače, pohodlné sedadlo řidiče a optimální výhled na přídavné zařízení: Pracovní místo, které řidiče motivuje a celkově podporuje.
 • Sladěná výbava zvyšuje komfort pro řidiče a ten může se strojem optimálně pracovat i po delší dobu.
Kolové nakladače WL28e

Příjemné pracovní ovzduší

 • Pracovní ovzduší v kabině je výborné díky účinné ventilační a topné jednotce s ventilátorem, filtru čerstvého vzduchu a dobře umístěným větracím otvorům.
 • V závislosti na typu kabiny je instalován dostatek větracích otvorů, což umožňuje dobrou cirkulaci vzduchu a zpříjemňuje řidiči pracovní ovzduší.
Kolové nakladače WL28e

Větrání podle potřeby

 • Kabina je na obou stranách vybavena velkými dveřmi se širokým otvíráním, které se dají postavit. Horní sklo je možné zcela odklopit a zajistit. Je možné i štěrbinové větrání. To zajišťuje čerstvý vzduch v kabině i bez klimatizace a zvyšuje komfort pro řidiče při vysokých venkovních teplotách.
Kolové nakladače WL28e

Pohodlné a ergonomické sedadlo řidiče

 • Sedadlo řidiče je nastavitelné, ergonomicky tvarované a dobře odpružené. Volitelně dodávané, vzduchem odpružené pohodlné sedadlo nabízí ještě příjemnější podmínky. Pro nízké teploty je k dostání vyhřívání sedadla. To zvyšuje komfort pro řidiče, který tak může se strojem pracovat déle bez únavy.
 • V závislosti na modelu jsou k dispozici různá sedadla, která jsou přizpůsobena velikosti stroje. Různé možnosti nastavení sedadla umožňují individuální nastavení pro řidiče a nabízejí tak optimální komfort.

Odpružení nakládacího ramene

 • Odpružení nakládacího ramene lze aktivovat elektricky a umožňuje optimální manipulaci se strojem v nerovném terénu i na silnici. Zvláště se doporučuje, když musí stroj přemísťovat těžký náklad v lopatě nebo těžké přídavné zařízení na velkou vzdálenost vysokou rychlostí. Odpružení nakládacího ramene zajišťuje větší bezpečnost a pohodlí pro řidiče.
 • Odpružení nakládacího ramene zabraňuje rozkmitání stroje při vysokých rychlostech jízdy. To zvyšuje bezpečnost pro řidiče a chrání součásti vozidla, protože jsou nárazy zachycovány.
Kolové nakladače WL28e

Snadný nástup a výstup

 • Pomocí několika málo kroků se řidič pohodlně dostane do kabiny nebo na místo řidiče. To je možné díky velkým, protiskluzovým schůdkům a snadno dostupným madlům. To zvyšuje bezpečnost řidiče při nastupování a vystupování.

Ruční plyn

 • Ruční plyn umožňuje ruční nastavení konstantní rychlosti jízdy. Nožní pedál se nemusí sešlápnout. Plynulé nastavení se provádí pohodlně a přesně pomocí odpovídajícího potenciometru.
 • Nastavená jízdní rychlost může být ovládána pedálem. Pokud pak pedál opět uvolníte, stroj pokračuje v jízdě nastavenou rychlostí.
 • Ruční plyn zajišťuje pohodlnou a koncentrovanou práci s příslušenstvím jako je zametací stroj, nůžky na keře nebo mulčovač, a to i po delší dobu.
Kolové nakladače WL28e

Odpružení kabiny s hydraulickými ložisky

 • Chvění, vibrace a nárazy jsou strojem zachyceny díky odpružení kabiny s hydraulickými ložisky. Tělo řidiče je velmi dobře chráněno, takže lze se strojem pracovat i po delší dobu uvolněně a bez únavy.
 • Řidičovo soustředění je méně ovlivňováno vibracemi a nárazy, a řidič tak může pracovat déle efektivně.
Kolové nakladače WL28e

Stavitelný volant a sloupek řízení

 • Volant a sloupek řízení lze individuálně nastavit v širokém rozsahu jak z hlediska výšky, tak i sklonu. To umožňuje každému řidiči ergonomickou práci se strojem s nastavením, které mu vyhovuje.

Vysoce kvalitní práškový lak

 • Ve srovnání s běžným mokrým lakováním, práškové lakování výrazně prodlužuje životnost stroje a zároveň je šetrné k životnímu prostředí.
 • Odolný práškový lak zaručuje stálost hodnoty a odpovídající vysokou hodnotu stroje při dalším prodeji.
Kolové nakladače WL28e

Dva silné zdvihací válce

 • Dva výkonné zvedací válce zaručují vždy optimální rozložení nákladu na nosník nakladače. Kromě toho celý nakládací systém získává stabilitu, která podporuje řidiče během provozu.
 • Rameno nakladače odolné proti zkroucení v kombinaci se dvěma zvedacími válci co nejlépe zabraňuje poškození systému nakladače zkroucením. To snižuje případné servisní náklady a zvyšuje zachování hodnoty stroje.
Kolové nakladače WL28e

Možnost zapojení 100 % uzávěrky diferenciálu

 • Vypínatelná 100% uzávěrka diferenciálu poskytuje v případě potřeby maximální trakci a tah a udržuje nízké opotřebení pneumatik. Tím se zvyšuje účinnost stroje.
 • Při běžném provozu je uzávěrka diferenciálu vypnutá, což zajišťuje bezpečnost, menší opotřebení a tím i úsporu provozních nákladů.
Kolové nakladače WL28e

Dokonale vyladěná kinematika

 • Kinematika je přizpůsobena velikosti stroje - tím je zajištěn optimální poměr sil a maximální produktivita každého stroje.
 • Optimální vyladění a kvalita konstrukce závěsu nakladače a hydraulických válců zvyšují životnost stroje a přinášejí tak zákazníkovi přidanou hodnotu v podobě vyšší efektivity při práci.
 • Teoretická maximální možná nosnost stroje je vždy větší než skutečné zatížení při sklápění. Velké hydraulické válce tak mají vždy dostatečnou rezervu a válce nejsou provozovány na maximum.

Kompaktní rozměry a optimální obratnost

 • Stroj přesvědčí svým kompaktním provedením s malými poloměry a optimální obratností. Díky tomu ani práce ve stísněných podmínkách není problém.
 • Kompaktní rozměry a optimální obratnost zajišťují vysokou manévrovatelnost. Stroj není zbytečně široký ani dlouhý, dostupný prostor a velikost stroje jsou vždy optimálně využity.

Jízdní rychlost 20/25 km/hod.

 • Volitelně je možné zvýšení rychlosti 20 km/hod. popř. 25 km/hod..
 • Zrychlení 20 km/hod.: Ideální kompromis mezi výdrží baterie a rychlým přemístěním při přepravě.
 • Zrychlení 25 km/hod.: Rychlejší přemístění stroje z A do B s odpovídající úsporou času.

Kolový nakladač jako nosič nářadí

 • Úlohy pro kolové nakladače jsou rozmanité, to jsou také přídavná zařízení od Wacker Neuson. Díky naší rozsáhlé a promyšlené nabídce přídavných zařízení se každý model stává multifunkčním strojem.
 • Kapitálově dobrý "kolový nakladač" lze použít pro širokou škálu úkolů, a proto je velmi hospodárný.
 • Stroj lze používat celoročně (např. i při zimní údržbě) s použitím mnoha různých přídavných zařízení v závislosti na použití.
Kolové nakladače WL28e

Optimální pneumatiky

 • Správné obutí kolového nakladače hraje při konkrétním nasazení důležitou roli. Pokud jsou pneumatiky optimálně přizpůsobeny povrchu a oblasti použití, může řidič se strojem pracovat bez problémů.
 • Výběr správných pneumatik zajišťuje maximální trakci a minimální opotřebení, což šetří peníze, protože pneumatiky není třeba často měnit.
 • Aby byl zajištěn optimální výkon na každém povrchu, můžete si v závislosti na modelu vybrat ze sedmi profilů: EM-Profil, AS-Profil, SureTrax-Profil, RP-Profil, MPT-Profil, Multiuse-Profil a Bibload-Profil. Tím je zajištěna maximální flexibilita stroje již z výroby.

Volitelný prostor řidiče

 • V závislosti na stroji jsou k dispozici různé stojany řidiče: Pevný kryt nad hlavou, sklopný kryt nad hlavou EPS, hydraulicky spouštěný kryt nad hlavou EPS Plus a různé verze kabiny. Výběr správné operátorské platformy umožňuje maximální flexibilitu pro širokou škálu aplikací a podmínek.

Sklápěcí ochranná stříška řidiče EPS (Easy Protection System)

 • Kompaktní kolové nakladače mohou být vybaveny sklápěcí ochrannou stříškou řidiče EPS (Easy Protection System). To je v souladu s platnou evropskou směrnicí o strojních zařízeních podle ochrany ROPS a FOPS. Pomocí několika jednoduchých kroků lze systém EPS ručně připravit na nízkou světlou výšku.
 • EPS zvyšuje flexibilitu stroje, protože může procházet i nízkými průchody. Kromě toho se rozšiřují možnosti použití stroje; tam, kde by jinak muselo být použito několik strojů, lze práci provádět pouze s jedním strojem. Zároveň zůstává zaručena bezpečnost řidiče.
Kolové nakladače WL28e

Battery Management System (BMS)

 • Lithium-iontová baterie je optimálně monitorována prostřednictvím elektronického systému.
 • Systém BMS rovněž umožňuje výrazně zvýšit nabíjecí proudy, krátkodobě zajištění výkonových špiček a trvalý monitoring teploty. Kromě toho je baterie vždy předehřátá na optimální provozní teplotu.
 • Battery Management System tak zvyšuje účinnost a bezpečnost baterie a zabraňuje hlubokému vybití.

Blue Safety Light

 • Blue Safety Light je optický výstražný systém pro couvání. Aktivuje se automaticky při zařazení zpětného chodu a promítá na zem v určité vzdálenosti modrý světelný bod.
 • Osoby v nebezpečné oblasti mohou vnímat stroj i přes nedostatek hluku motoru a mohou se z nebezpečné oblasti vzdálit.
 • Modré bezpečnostní světlo tak výrazně zvyšuje bezpečnost při couvání u nízkohlučného elektrického stroje.
Kolové nakladače WL28e

Elektrická parkovací brzda

 • Elektrická parkovací brzda se automaticky zapne, když stroj stojí, když je směr jízdy nastaven na neutrál nebo když řidič opustí sedadlo. Parkovací brzda se automaticky uvolní po opětovném zařazení rychlosti pomocí plynového pedálu. To zajišťuje maximální bezpečnost a pohodlí pro řidiče a jeho pracovní prostředí. Stroj tak lze velmi efektivně ovládat pomocí elektrické parkovací brzdy.
 • Elektrickou parkovací brzdu lze samozřejmě aktivovat nebo deaktivovat i ručně přepnutím spínače. Řidič tak má stroj stále pod kontrolou a může s ním pracovat podle svých potřeb a zvyklostí.
 • Elektrická parkovací brzda nabízí jak komfortní funkci automatického udržování, tak udržování v kopci. To zabraňuje nechtěnému odjetí stroje a zvyšuje tak bezpečnost při práci. Brzdový systém kromě toho získává energii prostřednictvím tzv. rekuperace, což dále prodlužuje dobu provozu stroje.
Kolové nakladače WL28e

Barevně zaměřená koncepce obsluhy

 • Všechny ovládací prvky se nacházejí v dosahu a nejdůležitější informace o stroji má řidič neustále na dohled na optimálně umístěném displeji. Přepínače a ovládací prvky jsou seskupeny podle barev do různých skupin: Šedá = elektrika, červená = bezpečnost, modrá/oranžová = jízdní pohon, zelená = hydraulika. Tím je kdykoliv zajištěna rychlá zjistitelnost a orientace.
 • Standardizovaná filozofie obsluhy Wacker Neuson a barevně zaměřená koncepce obsluhy umožňují řidiči ovládat stroj intuitivně. Rychlá orientace usnadňuje novým nebo střídajícím se řidičům práci se strojem a zároveň zvyšuje také bezpečnost práce.

Osvětlení LED

 • Standardně je instalováno LED osvětlení dle StVZO a pro různé požadavky lze volitelně zvolit nástavbová pracovní světla a ještě výkonnější paket LED. To umožňuje individuálně přizpůsobenou práci se strojem i ve tmě.
 • Dobré osvětlení pracovního prostoru zvyšuje bezpečnost práce a umožňuje řidiči pracovat se strojem delší dobu bez únavy.
 • Kabina nabízí osvětlení pro návrat domů a poskytuje tak další pohodlí a bezpečnost.
Kolové nakladače WL28e

Dělené hydraulické hadice

 • U kolových nakladačů Wacker Neuson se dbá na krátké délky hydraulických hadic, hadice jsou rozděleny v několika bodech. Pokud je nutné vyměnit hydraulickou hadici, není tedy nutné měnit celé hadicové spojení v hydraulickém okruhu, ale stačí vyměnit pouze daný díl. To nesmírně zrychluje dobu oprav a je navíc nákladově efektivní.
Kolové nakladače WL28e

Jednoduchá údržba

 • Kapotu motoru lze otevřít směrem nahoru a sedadlo řidiče a různé přístupové plechy lze vymontovat v několika jednoduchých krocích. To umožňuje snadný přístup k řídicímu bloku hydrauliky, čerpadlům, baterii a elektromotorům. Tímto způsobem je zaručena jednoduchá a časově nenáročná údržba stroje.
 • Velkou výhodou elektricky poháněných strojů je, že celkově vyžadují podstatně méně údržby než stroje s naftovým motorem.
Kolové nakladače WL28e

Hydraulické přípojky vzadu

 • Stroj může být vybaven hydraulickými přípojkami vzadu (jedno- nebo dvoučinnými). Tím se zvyšují možnosti využití stroje, protože je možné provozovat hydraulická zadní přídavná zařízení nebo vyklápěcí přívěsy.
 • Různé možnosti zadní hydrauliky rozšiřují rozsah využití stroje a nabízejí větší flexibilitu při používání. Stroj lze použít multifunkčně pro různé činnosti, nejsou potřeba žádná další vozidla nebo stroje.

Vždy vhodná doba běhu

 • V závislosti na velikosti baterie lze dosáhnout výdrže až 5 hodin v nepřetržitém provozu. Doba používání baterie přitom závisí na konkrétních podmínkách nasazení stroje, pracovní úlohy a způsobu jízdy. Díky tomu může být dosaženo i výrazně delší doby chodu. Uvedené doby chodu mohou být v extrémních případech překročeny.

Nízké provozní náklady

 • Provozní náklady po dobu životnosti stroje jsou výrazně sníženy u elektricky poháněného stroje ve srovnání se strojem s naftovým pohonem díky nižším nákladům na energii a servis.
 • O něco vyšší investiční náklady na kompletně elektricky ovládaný stroj se po určité době amortizují průměrnou životností stroje v závislosti na chování při používání a oblasti použití. Z dlouhodobého hlediska je čistě elektrický pohon vždy cenově výhodnější alternativou.
Kolové nakladače WL28e

Nastavení množství oleje

 • Množství oleje 3. řídicího okruhu lze plynule nastavit. To umožňuje přizpůsobení stroje požadavkům hydraulických nástavbových zařízení s rotačními spotřebiči.
 • Nastavení množství oleje zajišťuje pohodlnou a efektivní práci se strojem a nástavbovým zařízením.

Efektivní použití přídavného nářadí

 • Stroj můžete použít také ve stacionárním provozu. Přitom stroj stojí na místě a používá se pracovní hydraulika 3. řídicího okruhu pro pohon nástavbového zařízení, jako například štípače dřeva. Tímto způsobem se rozšíří oblast použití stroje.

Různé režimy jízdy

 • Stroj je standardně dodáván se dvěma různými jízdními režimy, které lze změnit stisknutím tlačítka.
 • Režim POWER: Obvyklá funkce trakčního pohonu, žádné snížení rychlosti nebo omezení.
 • Režim ECO: V tomto režimu je akcelerace omezena a maximální rychlost snížena. Dále se snižuje objemový průtok pracovní hydrauliky. Díky tomu má baterie delší životnost a je ideální pro použití při lehkém až středně náročném nabíjení, přepravě a cestování po silnici.
Kolové nakladače WL28e

Odlehčení tlaku na nakládacím rameni

 • Tlačítko pro odlehčení tlaku se nachází dobře přístupné na vnější straně nakládacího ramene. Tímto způsobem lze ještě rychleji a efektivněji měnit různá hydraulicky ovládaná přídavná zařízení. Toto funguje i při zapnutém zapalování, resp. při běžícím motoru.
 • Při aktivaci odlehčení tlaku se současně odtlakuje 3. ovládací okruh a (pokud je k dispozici) 4. ovládací okruh, resp. vysoký průtok (High-Flow) a hydraulicky ovládaná přídavná zařízení lze měnit rychle a bezpečně.

Výkonný elektrický pohon

 • Výkon stroje odpovídá variantě s dieselovým pohonem. Elektrický pohon tedy nemá žádné výkonnostní nevýhody oproti klasickému dieselovému pohonu.
 • Elektricky poháněný stroj má zvýšenou produktivitu ve srovnání s dieselovým strojem. Elektrický pohon je celkově účinnější a efektivnější než dieselový pohon a představuje ekologičtější variantu.
Kolové nakladače WL28e

Výkon, kdy a kde je potřeba

 • Ve stroji jsou použity dva oddělené elektromotory: jeden pro jízdní pohon a jeden pro pohon pracovní hydrauliky. Díky tomu je snížena spotřeba elektrické energie, protože výkon je požadován pouze tehdy, když je skutečně zapotřebí.
 • Elektromotor pro pohon pojezdu navíc stroji umožňuje dynamický a silný rozjezd. To je cítit při každém procesu zrychlení a zvyšuje se tak komfort pro řidiče.

Zpětné získávání energie prostřednictvím rekuperace

 • Brzdový systém získává energii zpět prostřednictvím tzv. rekuperace, což dále prodlužuje dobu provozu stroje.

Nízké emise

 • S plně elektricky ovládaným strojem můžete na místě pracovat zcela bez emisí CO₂. Chrání tím především osoby v bezprostředním pracovním prostředí a samotného řidiče.
 • Emise hluku jsou výrazně sníženy u elektricky poháněného stroje ve srovnání se strojem s dieselovým pohonem. To umožňuje práci v prostředí citlivém na hluk nebo v noci.

Hydraulické spojky Flat-Face

 • Snadná výměna přídavných zařízení: Hydraulické spojky Flat-Face se snadno čistí a zajišťují menší znečištění celého hydraulického systému. Při napojování hydraulických hadic se zřídka objevuje netěsnost, takže ruce, stroj, přídavné zařízení a podklad zůstanou čisté.
 • S hydraulickými spojkami Flat-Face lze přídavná zařízení připojovat i pod tlakem, což přináší úsporu času. Všechny typy spojek jsou namontovány na stejné přepážce a jsou tudíž snadno přístupné.

Poptávka po produktech

*Povinná pole