TH522

Teleskopický nakladač TH522: Kombinuje sílu a pohyblivost

Komfortní teleskopický manipulátor TH522 zaujme kombinací silného výkonu motoru, vysoké manévrovatelnosti a velké výšky zdvihu. Díky řízení všech kol a kompaktní konstrukci je TH522 velmi obratný. Stohovací a přepravní práce tak lze provádět rychle a bezpečně i ve stísněných prostorech. Díky citlivé pracovní hydraulice a hydrostatickému pohonu lze používat mnoho různých přídavných zařízení.

Teleskopický nakladač jako nosič nářadí

 • Úlohy pro teleskopické nakladače jsou rozmanité, přídavná zařízení od Wacker Neuson také. Díky naší rozsáhlé a promyšlené nabídce přídavných zařízení se každý model stává multifunkčním strojem.
 • Kapitálově dobrý "teleskopický nakladač" lze použít pro širokou škálu úkolů, a proto je velmi hospodárný.
 • Stroj lze používat celoročně (např. i při zimní údržbě) s použitím mnoha různých přídavných zařízení v závislosti na použití.
Teleskopický nakladač TH522

VLS (Vertical Lift System)

 • Systém VLS (Vertical Lift System) je asistenční systém řidiče, který usnadňuje práci řidiče při zvedání nebo spouštění nákladu tím, že poloautomaticky vysouvá teleskopické rameno při zvedání a zasouvá ho při spouštění, aniž by řidič musel teleskopickou funkci ovládat samostatně. To umožňuje plynulý a rychlý způsob práce.
 • Díky téměř vertikálnímu pohybu při zvedání a spouštění je teleskopický nakladač s VLS také velmi stabilní, protože se náklad nedostává do oblasti přetížení. Zkušení řidiči mohou díky VLS pracovat ještě rychleji a bezpečněji. Nezkušení řidiči získají cennou podporu při nabírání a nakládce.
 • Systém VLS (Vertical Lift System) lze používat ve dvou různých režimech: V režimu lžíce se teleskopické rameno v horní a dolní části vždy automaticky zasune a v horní části se teleskopické rameno automaticky nevysune, což je vhodné například pro nakládku sypkých materiálů. V režimu stohování se teleskopické rameno ve spodní části automaticky nevysouvá, v horní části se teleskopické rameno automaticky vysouvá, je možné spouštění a současné vysouvání teleskopického ramene, což je vhodné např. pro stohovací práce s paletami.
Teleskopický nakladač TH522

Ergonomický joystick

 • Joystick padne jistě a pohodlně do ruky. Ovládání je přitom robustní a současně citlivé. Tak máte vždy stroj a nejdůležitější funkce pod kontrolou.
 • Kromě standardních funkcí, jako je volba směru a úrovně rychlosti, lze pomocí joysticku ovládat mnoho dalších funkcí, například uzávěrku diferenciálu, 3. a 4. řídicí okruh, High-Flow a všechny elektrické funkce. To umožňuje pohodlné ovládání nářadí jednou rukou a řidič tak má vždy pod kontrolou nejdůležitější funkce. To zvyšuje efektivitu a zajišťuje práci bez únavy i po delší dobu.
 • Funkce 3. Řídící okruh lze proporcionálně ovládat joystickem. Kromě toho je nepřetržitý provoz 3. hydraulického okruhu pákovým přepínačem, překlopením palcového kolečka také v obou směrech. Teleskopickou funkci lze ovládat také proporcionálně, takže lze individuálně nastavit pracovní rychlost. Dále lze obě elektrické funkce také aktivovat stisknutím tlačítka nebo aretací na joysticku. Obě elektrické funkce nejsou na sobě závislé, takže řidič je může konfigurovat samostatně.

Vysoce kvalitní práškový lak

 • Ve srovnání s běžným mokrým lakováním prodlužuje podstatným způsobem životnost stroje a je přitom účinnější a současně ekologičtější.
 • Odolný práškový lak zaručuje stálost hodnoty a odpovídající vysokou hodnotu stroje při dalším prodeji.

High - Flow vysoce výkonná hydraulika

 • Stroj lze volitelně vybavit vysoce výkonnou hydraulikou s vysokým průtokem. Umožňuje provoz předních přídavných zařízení s vyšší spotřebou oleje (např. sněžná fréza). To rozšiřuje možnosti použití stroje, protože i kompaktní stroje lze použít k obsluze sofistikovaných přídavných zařízení.

Další funkce

Vynikající výhled kolem dokola.

 • Kabina TH522 poskytuje dobrý přehled o přídavném zařízení, bezprostředním pracovním prostoru a celém okolí stroje. Hluboké boční sklo vpravo a vysoký sed se v kombinaci s klesajícím krytem motoru postarají o optimální výhled. To zvyšuje bezpečnost v celkové pracovní oblasti stroje.
 • Pro ještě lepší přehled má TH522 volitelný kabinový zdvih 200 mm. Díky vytaženému přednímu a střešnímu oknu je vždy dostupný výhled nahoru na přídavné zařízení. To je obzvláště důležité pro efektivní a bezpečnou práci s teleskopickým nakladačem ve výšce.
Teleskopický nakladač TH522

Dobré osvětlení pracovního prostoru

 • Osvětlení lze dle modelu přizpůsobit různým požadavkům: Halogenové osvětlení, osvětlení podle StVZO (halogenové nebo LED), LED osvětlení (normální nebo výkonné), otočný maják a přídavné světlomety na teleskopickém rameni. To umožňuje individuálně přizpůsobenou práci se strojem i ve tmě.
 • Dobré osvětlení pracovního prostoru zvyšuje bezpečnost práce a umožňuje řidiči pracovat se strojem delší dobu bez únavy.

Tři způsoby řízení pro maximální flexibilitu

 • 1. Pohon všech kol: plná hybnost a rozvoj síly na minimální ploše.
 • 2. Pohon přední nápravy: Pro bezpečnou jízdu i při vyšších rychlostech.
 • 3. Krabí chod Boční pojezd pro popojíždění v úzkém prostoru s přesností na centimetr, jako např.
Teleskopický nakladač TH522

Flexibilní provoz s přívěsem

 • Stroj může táhnout přívěs pomocí volitelného závěsného zařízení přívěsu. V závislosti na modelu je k dispozici automatické závěsné zařízení přívěsu (pevný nebo výškově nastavitelný), výškově nastavitelné závěsné zařízení přívěsu s kulovou hlavou nebo závěs přívěsu Auto-Hitch. Hmotnost přívěsu závisí na velikosti nebo hmotnosti stroje.
 • Aby se umožnil bezpečný pohyb zátěží tažného zařízení, je k dispozici jak dvouokruhová tlaková brzda, tak i hydraulická brzda přívěsu.
 • Možnost tažení přívěsu rozšiřuje možnosti použití stroje a nabízí větší flexibilitu, protože není potřeba žádné další tažné vozidlo. Stroj je možné využít prakticky kdekoliv.

30 km/h rychlost

 • S příslušným motorem může stroj volitelně dosáhnout rychlosti 30 km/h. To umožňuje rychlejší přesun stroje z bodu A do bodu B, čímž se šetří čas a zvyšuje se ekonomická efektivita.
Teleskopický nakladač TH522

Možnost zapojení 100 % uzávěrky diferenciálu

 • Možnost zapojení 100% uzávěrky diferenciálu poskytuje v případě potřeby maximální trakci a tah a udržuje nízké opotřebení pneumatik. Zvyšuje efektivitu vašeho stroje.
 • Při běžném provozu je uzávěrka diferenciálu vypnutá, což zajišťuje bezpečnost, menší opotřebení a tím i úsporu provozních nákladů.

Efektivní výměna přídavných zařízení

 • Přídavná zařízení je možné díky hydraulickému rychloupínacímu systému pohodlně vyměňovat. Tak je stroj ihned znovu připraven k použití. Díky tomu stoupá produktivita a zvyšuje se hospodárnost.
 • Díky dobrému výhledu na spojovací body je výměna nástavců velmi snadná. Díky dvouručnímu ovládání při odpojování je navíc výměna obzvláště bezpečná.
 • Hydraulický systém rychlé výměny přídavných zařízení je u teleskopických nakladačů Wacker Neuson TH412 a TH522 standardem.

Poptávka po produktech

*Povinná pole