TH412

Teleskopický nakladač TH412: Kompaktní a výkonný

Teleskopický nakladač TH412 se vyznačuje řízením všech kol, nízkým těžištěm a vynikající stabilitou. Integrovaný asistenční systém řidiče VLS (Vertical Lift System) zajišťuje bezpečnost a také zvyšuje komfort ovládání. Elektronicky řízený pohon pojezdu s různými režimy pojezdu umožňuje mimořádně produktivní práci se strojem. Díky nízké provozní hmotnosti a velmi kompaktním rozměrům lze model TH412 snadno přepravovat na přívěsném vozíku. Díky tomu je velmi flexibilní pro mnoho různých pracovních úkolů.

Elektronicky řízený jízdní pohon

 • Chytřejší jízda a práce: Díky elektronicky řízenému pohonu pojezdu lze stroj řídit a používat podle potřeby. Společnost Wacker Neuson vyvinula speciálně pro tento účel čtyři různé jízdní režimy. Standardně jsou vždy k dispozici automatický a úsporný režim. Volitelně lze zvolit režim implementace nebo režim M-Drive. To řidiči nabízí maximální flexibilitu, protože si může stroj nakonfigurovat podle svých potřeb.
 • Elektronické řízení snižuje ztráty v trakčním pohonu a zajišťuje vyšší účinnost a vyšší efektivitu ve srovnání se stávajícími řešeními. Menší spotřeba energie umožňuje jízdu při nízkých rychlostech. Optimálně sladěný soubor ochranných opatření také umožňuje spolehlivou a dlouhodobou práci se strojem.

Elektrická parkovací brzda

 • Elektrická parkovací brzda se automaticky zapne, když stroj stojí, když je směr jízdy nastaven na neutrál nebo když řidič opustí sedadlo. Parkovací brzda se automaticky uvolní po opětovném zařazení rychlosti pomocí plynového pedálu. To zajišťuje maximální bezpečnost a pohodlí pro řidiče a jeho pracovní prostředí. Stroj tak lze velmi efektivně ovládat pomocí elektrické parkovací brzdy.
 • Elektrickou parkovací brzdu lze samozřejmě aktivovat nebo deaktivovat i ručně přepnutím spínače. Řidič tak má stroj stále pod kontrolou a může s ním pracovat podle svých potřeb a zvyklostí.
 • Elektrická parkovací brzda nabízí praktickou funkci automatického udržování i udržování v kopci. Tím se zabrání nechtěnému odjetí stroje a zvýší se tak bezpečnost při práci.

VLS (Vertical Lift System)

 • Systém VLS (Vertical Lift System) je asistenční systém řidiče, který usnadňuje práci řidiče při zvedání nebo spouštění nákladu tím, že poloautomaticky vysouvá teleskopické rameno při zvedání a zasouvá ho při spouštění, aniž by řidič musel teleskopickou funkci ovládat samostatně. To umožňuje plynulý a rychlý způsob práce.
 • Díky téměř vertikálnímu pohybu při zvedání a spouštění je teleskopický nakladač s VLS také velmi stabilní, protože se náklad nedostává do oblasti přetížení. Zkušení řidiči mohou díky VLS pracovat ještě rychleji a bezpečněji. Nezkušení řidiči získají cennou podporu při nabírání a nakládce.
 • Systém VLS (Vertical Lift System) lze používat ve dvou různých režimech: V režimu lžíce se teleskopické rameno v horní a dolní části vždy automaticky zasune a v horní části se teleskopické rameno automaticky nevysune, což je vhodné například pro nakládku sypkých materiálů. V režimu stohování se teleskopické rameno ve spodní části automaticky nevysouvá, v horní části se teleskopické rameno automaticky vysouvá, je možné spouštění a současné vysouvání teleskopického ramene, což je vhodné např. pro stohovací práce s paletami.

Barevně orientovaný koncept ovládání

 • Všechny ovládací prvky jsou snadno dosažitelné a řidič má vždy přehled o nejdůležitějších informacích o stroji na optimálně umístěném displeji. Přepínače a ovládací prvky jsou rozděleny do různých barevných skupin: Šedá = elektřina, červená = bezpečnost, modrá/oranžová = pohon pojezdu, zelená = hydraulika. To zajišťuje rychlou srozumitelnost a orientaci za všech okolností.
 • Standardizovaná filozofie obsluhy Wacker Neuson a barevně orientovaná koncepce obsluhy umožňují intuitivní ovládání stroje. Rychlá orientace usnadňuje práci se strojem novým nebo měnícím se řidičům a zároveň zvyšuje bezpečnost práce.

Kompaktní a výkonný

 • Teleskopický nakladač TH412 zaujme optimálním poměrem výšky zdvihu, kompaktními rozměry a silným výkonem stroje. Tato kombinace v tak kompaktním stroji je jedinečná.
 • Díky řízení všech kol, pohonu všech kol a nedělenému rámu je naprosto stabilní a dobře vybavený pro mnoho různých pracovních úkolů. Nízko položené těžiště stroje ještě více přispívá ke stabilitě.
 • TH412 zaujme malými poloměry a optimální manévrovatelností, zejména při práci ve stísněných prostorách, například ve skladech nebo na úzkých staveništích.

Další funkce

Motor standard

 • Standardní motor je dodáván v TH412 18,4 kW / 25 PS. Velkou výhodou je, že splňuje normu pro výfukové plyny stupně V, ale nevyžaduje žádné dodatečné zpracování výfukových plynů. Tato motorizace je proto vhodná pro nenáročné aplikace, jako je jednoduchá manipulace s materiálem, a pro uživatele, kteří se svým strojem obvykle absolvují méně provozních hodin.
 • Standardním motorem modelu TH412 je 3válcový motor common rail s vysokým točivým momentem a působivou účinností. U tohoto motoru není nutné žádné dodatečné zpracování výfukových plynů, což automaticky snižuje náklady na údržbu a eliminuje nutnost výměny filtru pevných částic.

Volitelné motory

 • U modelu TH412 je na přání k dispozici větší motor o výkonu 33,3 kW / 45,3 PS . Tato varianta byla vyvinuta pro profesionální použití přídavných zařízení náročných na výkon. Zde byla zavedena emisní norma pro výfukové plyny stupně V instalací filtru pevných částic (DPF) v kombinaci s oxidačním katalyzátorem vznětových motorů (DOC). U této technologie není třeba přidávat roztok močoviny (DEF).
 • Celá motorová jednotka včetně systému následného zpracování výfukových plynů pochází od jednoho výrobce, takže všechny komponenty jsou dokonale sladěny a stroj se automaticky regeneruje při vhodné provozní teplotě.
 • Jedná se o výkonný tříválcový motor common rail, který zaujme vysokou hustotou výkonu.

Komfortní kabina

 • Kabina zaujme velkorysým prostorem, optimalizovaným přehledem a dokonalou ergonomií. Uspořádání prvků kabiny se důsledně řídí moderní filozofií ovládání a barevnou koncepcí ovládání pro efektivní práci bez únavy. Mimořádně vysokou úroveň pohodlí zajišťují také prvky jako loketní opěrka s integrovaným úložným prostorem, sluneční clona, optimalizované vytápění a větrání a volitelná klimatizace.

Ergonomický joystick

 • Joystick padne jistě a pohodlně do ruky. Ovládání je přitom robustní a současně citlivé. Tak máte vždy stroj a nejdůležitější funkce pod kontrolou.
 • Kromě standardních funkcí, jako je volba směru a úrovně rychlosti, lze pomocí joysticku ovládat mnoho dalších funkcí, například uzávěrku diferenciálu, 3. a 4. řídicí okruh, High-Flow a všechny elektrické funkce. To umožňuje pohodlné ovládání nářadí jednou rukou a řidič tak má vždy pod kontrolou nejdůležitější funkce. To zvyšuje efektivitu a zajišťuje práci bez únavy i po delší dobu.
 • Funkce 3. Řídící okruh lze proporcionálně ovládat joystickem. Kromě toho je nepřetržitý provoz 3. hydraulického okruhu pákovým přepínačem, překlopením palcového kolečka také v obou směrech. Teleskopickou funkci lze ovládat také proporcionálně, takže lze individuálně nastavit pracovní rychlost. Dále lze obě elektrické funkce také aktivovat stisknutím tlačítka nebo aretací na joysticku. Obě elektrické funkce nejsou na sobě závislé, takže řidič je může konfigurovat samostatně.

Efektivní výměna přídavných zařízení

 • Přídavná zařízení je možné díky hydraulickému rychloupínacímu systému pohodlně vyměňovat. Tak je stroj ihned znovu připraven k použití. Díky tomu stoupá produktivita a zvyšuje se hospodárnost.
 • Díky dobrému výhledu na spojovací body je výměna nástavců velmi snadná. Díky dvouručnímu ovládání při odpojování je navíc výměna obzvláště bezpečná.
 • Hydraulický systém rychlé výměny přídavných zařízení je u teleskopických nakladačů Wacker Neuson TH412 a TH522 standardem.

Perfektní výhled směrem nahoru

 • Výhody teleskopického nakladače se projeví při stohování naloženého materiálu a zboží do výšky. Pro bezpečné umístění nákladu i do velké výšky je rozhodující především výhled směrem nahoru. Kabina a okno kabiny je u teleskopických nakladačů firmy Wacker Neuson konstruováno tak, že řidič má vždy výhled na naložený materiál nebo zboží, a to i při maximální výšce zdvihu. Tři stěrače (přední, zadní a střešní) zajišťují optimální výhled za všech okolností.

vynikající výhled kolem dokola

 • Kabina TH412 poskytuje dobrý přehled o přídavném zařízení, bezprostředním pracovním prostoru a celém okolí stroje. Hluboké boční sklo vpravo a vysoký sed se v kombinaci s klesajícím krytem motoru postarají o optimální výhled. To zvyšuje bezpečnost v celkové pracovní oblasti stroje.
 • Díky vytaženému přednímu a střešnímu oknu je vždy dostupný výhled nahoru na přídavné zařízení. To je obzvláště důležité pro efektivní a bezpečnou práci s teleskopickým nakladačem ve výšce.

Dobré osvětlení pracovního prostoru

 • Osvětlení lze dle modelu přizpůsobit různým požadavkům: Halogenové osvětlení, osvětlení podle StVZO (halogenové nebo LED), LED osvětlení (normální nebo výkonné), otočný maják a přídavné světlomety na teleskopickém rameni. To umožňuje individuálně přizpůsobenou práci se strojem i ve tmě.
 • Dobré osvětlení pracovního prostoru zvyšuje bezpečnost práce a umožňuje řidiči pracovat se strojem delší dobu bez únavy.
Teleskopický nakladač TH412

30 km/h rychlost

 • S příslušným motorem může stroj volitelně dosáhnout rychlosti 30 km/h. To umožňuje rychlejší přesun stroje z bodu A do bodu B, čímž se šetří čas a zvyšuje se ekonomická efektivita.

Možnost zapojení 100 % uzávěrky diferenciálu

 • Možnost zapojení 100% uzávěrky diferenciálu poskytuje v případě potřeby maximální trakci a tah a udržuje nízké opotřebení pneumatik. Zvyšuje efektivitu vašeho stroje.
 • Při běžném provozu je uzávěrka diferenciálu vypnutá, což zajišťuje bezpečnost, menší opotřebení a tím i úsporu provozních nákladů.

Optimální servisní přístup

 • Pro pravidelné provádění servisu a údržby je možné kryt motoru otevřít pomocí jediné rukojeti. Nádrž na hydraulický olej, vzduchový filtr, otvor pro doplnění motorového oleje, měrka oleje a chladicí voda jsou tedy snadno a rychle dostupné.
 • Servisní práce lze provádět snadno a rychle, což automaticky maximalizuje dostupnost stroje, a tím snižuje celkové náklady na vlastnictví (TCO).

Teleskopický nakladač jako nosič nářadí

 • Úlohy pro teleskopické nakladače jsou rozmanité, přídavná zařízení od Wacker Neuson také. Díky naší rozsáhlé a promyšlené nabídce přídavných zařízení se každý model stává multifunkčním strojem.
 • Kapitálově dobrý "teleskopický nakladač" lze použít pro širokou škálu úkolů, a proto je velmi hospodárný.
 • Stroj lze používat celoročně (např. i při zimní údržbě) s použitím mnoha různých přídavných zařízení v závislosti na použití.

Tři způsoby řízení pro maximální flexibilitu

 • 1. Pohon všech kol: plná hybnost a rozvoj síly na minimální ploše.
 • 2. Pohon přední nápravy: Pro bezpečnou jízdu i při vyšších rychlostech.
 • 3. Krabí chod Boční pojezd pro popojíždění v úzkém prostoru s přesností na centimetr, jako např.

Flexibilní provoz s přívěsem

 • Stroj může táhnout přívěs pomocí volitelného závěsného zařízení přívěsu. V závislosti na modelu je k dispozici automatické závěsné zařízení přívěsu (pevný nebo výškově nastavitelný), výškově nastavitelné závěsné zařízení přívěsu s kulovou hlavou nebo závěs přívěsu Auto-Hitch. Hmotnost přívěsu závisí na velikosti nebo hmotnosti stroje.
 • Aby se umožnil bezpečný pohyb zátěží tažného zařízení, je k dispozici jak dvouokruhová tlaková brzda, tak i hydraulická brzda přívěsu.
 • Možnost tažení přívěsu rozšiřuje možnosti použití stroje a nabízí větší flexibilitu, protože není potřeba žádné další tažné vozidlo. Stroj je možné využít prakticky kdekoliv.

Vysoce kvalitní práškový lak

 • Ve srovnání s běžným mokrým lakováním prodlužuje podstatným způsobem životnost stroje a je přitom účinnější a současně ekologičtější.
 • Odolný práškový lak zaručuje stálost hodnoty a odpovídající vysokou hodnotu stroje při dalším prodeji.

Poptávka po produktech

*Povinná pole