ET16

Konvenční pásové rýpadlo ET16: Nejlepší ve své třídě z hlediska velikosti kabiny

Kromě své pohodlné kabiny zaujme ET16 rovněž kompaktní a robustní konstrukcí. S přepravní hmotností pod 1,6 tuny jej lze rychle a snadno přepravit z jednoho staveniště na druhé. Díky jednoduchému a bezpečnému jde o ideálního společníka pro každé použití. S hydraulickým systémem Load Sensing (LUDV) jsou pohyby joysticku pro obsluhu vždy stejné, takže může pracovat pohodlně a bez únavy.

Konvenční pásové rýpadlo ET16

Výkonný pohon s LUDV

 • Rychlé pracovní cykly a flexibilnější využití díky výkonnému pohonu v kombinaci s hydraulickým systémem Load Sensing (LUDV) umožňují pohodlné řízení rýpadla bez námahy. Bez ohledu na přepravovaný náklad zůstávají řídící pohyby u joysticku stejné. Kromě zvýšeného komfortu obsluhy to vede ke zvýšení výkonu při zachování snížené spotřeby.
Konvenční pásové rýpadlo ET16

Hydraulický teleskopický podvozek s rozšířením radlice

 • Hydraulický teleskopický podvozek s maximální vnější šířkou 1300 mm} {51,2 palce} zajišťuje stabilitu. Během chvilky jej lze ručně zasunout na šířku {990 mm. Včetně sklopného rozšíření radlice, což umožňuje individuální adaptaci místu nasazení. Prvky pro rozšíření přitom zůstávají vždy připojené k zařízení a tudíž se neztratí.
Konvenční pásové rýpadlo ET16

Velká, ergonomická komfortní kabina

 • Ergonomicky optimalizovaná komfortní kabina nabízí velmi dobrý rozhled, mnoho volného prostoru pro nohy i hlavu a velký vstup. Tím je zaručena vysoká bezpečnost a flexibilita na pracovišti, adaptovaném individuálním potřebám obsluhy.
Konvenční pásové rýpadlo ET16

Snadná přeprava pomocí přívěsu osobního vozidla

 • S přívěsem osobního vozidla na další staveniště? Žádný problém - Nízká hmotnost umožňuje přepravu včetně příslušenství pomocí 3,5t přívěsu.
Konvenční pásové rýpadlo ET16

Ovládání hydraulickým joystickem

 • Ergonomické a robustní joysticky, které fungují zcela proporcionálně, rozšiřují funkce a možnosti ovládání rýpadla. Obsluha může pohyby provádět přesněji a pracovat s větší koncentrací.

Další funkce

Konvenční pásové rýpadlo ET16

2 rychlosti pojezdu

 • Rýpadlo je sériově vybaveno druhým rychlostním stupněm. Na staveništi tudíž můžete rychle změnit pozici a ušetřit tak drahocenný čas.
Konvenční pásové rýpadlo ET16

Jednoduše demontovatelná stříška

 • Snadná demontáž stříšky umožňuje optimální přístup pro údržbu. Na staveništi lze nízké průjezdní výšky rovněž rychle překonat díky demontáži, následované opětovnou montáží pro zajištění bezpečného provozu.

Stříška se střešním oknem

 • Stříška se střešním oknem poskytuje jasný výhled všemi směry, včetně výhledu vzhůru. Kromě perfektního výhledu na pracovní prostor hraje velkou roli pohodlí. To nabízí mimo jiné odpružené a nastavitelné sedadlo řidiče s potahem ze syntetické kůže a bezpečnostním pásem.

Až 2 další řídicí okruhy z výroby

 • Díky volitelným přídavným hydraulickým okruhům lze rýpadlo vybavit širokou škálou přídavných zařízení. Během okamžiku lze rozšířit možnosti použití i kapacitu stroje.

Řada nástavbových zařízení

 • Díky volitelným přídavným hydraulickým okruhům lze rýpadlo vybavit širokou škálou přídavných zařízení. Obratem ruky tak rozšíříte své možnosti použití a tudíž i vytížení stroje.
Konvenční pásové rýpadlo ET16

2 závěsná oka na střeše

 • Stroj lze na staveništi velmi snadno a bez problémů přesouvat pomocí jeřábu. Rovněž lze velice rychle provést nakládku a vykládku rýpadla z nákladního vozidla.
Konvenční pásové rýpadlo ET16

Snadné přístupy pro servis a údržbu

 • Jednoduchý servis díky široce otevíratelné kapotě, která umožňuje snadný přístup ke všem součástem.
 • Není nutná demontáž těžkých dílů a díly podléhající opotřebení jsou snadno vyměnitelné.
 • Rychlý a neomezený přístup. Filtr hydraulického a motorového oleje, vzduchový filtr, odlučovač vody i plnicí hrdlo palivové nádrže jsou tak ideálně dosažitelné. Nízké servisní náklady.
Konvenční pásové rýpadlo ET16

Nastavitelné loketní opěrky

 • Výškově nastavitelné loketní opěrky umožňují individuální adaptaci řidiči a podporují ergonomickou práci bez únavy.

Poptávka po produktech

*Povinná pole