WL95

Kolový nakladač WL95

Kolový nakladač WL95: Pracujte pohodlně a bezpečně

Kolový nakladač WL95 nabízí řidiči maximální pracovní komfort: Velká a pohodlná kabina, multifunkční joystick a snadné nastavení objemu hydraulického oleje pomocí kolečka. Prostornost a dobrý výhled v kabině, stejně jako ergonomicky uspořádané ovládací prvky, umožňují mimořádně bezpečnou práci bez únavy. Stroj je vybaven plynulou hydrostatickou převodovkou ecospeed Pro, která je stejně kompaktní a energeticky účinná jako konvenční pohony, ale dosahuje výrazně vyšších tažných sil a pojezdových rychlostí. WL95 zrychluje plynule a stabilně až do rychlosti 40 km/h s technologií ecospeed Pro bez přerušení trakce.

Ecospeed Pro: plynulý hydrostatický převod

 • Ecospeed Pro je plynulý hydrostatický převod, který dosahuje vyšších tažných sil a jízdních rychlostí než dříve vyvinutá řešení. To se děje při zachování všech výhod předchozích pojezdových pohonů, pokud jde o kompaktnost, energetickou účinnost a pohodlí obsluhy. S převodovkou Ecospeed Pro lze bez přeřazování dosáhnout rychlosti až 40 km/h. To umožňuje pohodlný způsob jízdy, protože nedochází ani k přerušení tažné síly, ani ke škubnutí při řazení.
Kolový nakladač WL95

Rychlost 30/40 km/h

 • S vhodným motorem dosáhne stroj volitelně rychlosti 30, příp. 40 km/h. To umožňuje rychlejší přesun stroje z bodu A do bodu B, což šetří čas a zvyšuje hospodárnost.

Automatická klimatizace

 • Automatická klimatizace zajišťuje příjemné pracovní ovzduší uvnitř kabiny, když je venkovní teplota vysoká. Konvenční klimatizace chladí obvykle pouze v jednom stupni, který lze regulovat silou ventilátoru. Automatická klimatizace spolupracuje s kabinovými senzory a snižuje nebo zvyšuje vnitřní teplotu podle voleb řidiče. To zajišťuje stálé ovzduší a má to tu výhodu, že klimatizaci kabiny lze lépe přizpůsobit venkovním teplotám.
 • Automatická klimatizace zvyšuje komfort pro řidiče a umožňuje tak práci bez únavy, protože snižuje zátěž řidiče při vysokých venkovních teplotách.
 • Ovládací prvek je umístěn v obložení stropu nad displejem a větrací otvory jsou dobře rozmístěny v kabině, což zajišťuje optimální cirkulaci vzduchu.

Přehledný digitální 7palcový displej

 • Ty nejdůležitější funkce vždy na dohled: S digitálním displejem si řidič vždy udrží přehled o stroji. Vedle standardních zobrazení, jako je teplota, stav paliva nebo provozní hodiny, se zobrazují také aktivní funkce v kokpitu, například zapnuté elektrické funkce, trvalý provoz 3. ovládacího okruhu nebo zapnutá uzávěrka diferenciálu.
 • Díky tomu, že je umístěný vpravo nahoře v kabině, vidí řidič na displej vždy dobře, aniž by mu bránil ve výhledu.
 • Všechny různé funkce a nastavení se ovládají pomocí ovládacího prvku Jog dial, který řidiči umožňuje snadnou a pohodlnou obsluhu.

Pružící konzola joysticku na sedadle řidiče

 • Konzola joysticku je namontována na sedadle řidiče a pohlcuje vibrace. Pokud je sedadlo řidiče přizpůsobeno potřebám řidiče, je odpovídajícím způsobem upravena také konzola joysticku, a ta má vždy dokonalou polohu, což je pro řidiče výhodou v oblasti pohodlí a ergonomie.
 • Konzola joysticku a sedadlo řidiče tvoří jeden celek. Díky tomu se poloha paže řidiče při práci se strojem nemění. To zvyšuje pohodlí řidiče, který tak může déle pracovat produktivně.

Další funkce

Zadní kloub a výkyvná náprava

 • Stroje s objemem lžíce větším než 1,5 m3 jsou vzhledem ke své velikosti a hmotnosti vybaveny kloubem a výkyvnou nápravou vzadu. To zajišťuje optimální manévrovatelnost a trakci v kombinaci s vysokým jízdním komfortem pro práci bez únavy.
 • Rozdělení na ohebný kloub a výkyvnou nápravu vzadu zajišťuje dlouhou životnost systému.

Efektivní výměna přídavných zařízení

 • Přídavná zařízení je možné díky hydraulickému rychloupínacímu systému pohodlně vyměňovat. Tímto způsobem je stroj okamžitě připraven k dalšímu použití. Díky tomu stoupá produktivita a zvyšuje se hospodárnost.
 • Hydraulický systém rychlé výměny přídavných zařízení je standardní součástí všech kolových nakladačů Wacker Neuson.
 • Díky dobrému výhledu na spojovací body je výměna nástavců velmi snadná. Díky dvouručnímu ovládání při odpojování je navíc výměna obzvláště bezpečná.
Kolový nakladač WL95

Konzistentní provozní filozofie

 • Všechny kolové nakladače Wacker Neuson mají jednotnou koncepci ovládání s přehlednými a ergonomicky uspořádanými spínači a klávesnicemi. Všechny kolové nakladače Wacker Neuson lze ovládat velmi podobným způsobem. To má tu výhodu, že se obsluha může rychle zorientovat v různých kolových nakladačích Wacker Neuson a pracovat produktivně.
 • Filozofie obsluhy Wacker Neuson umožňuje obsluze snadno porozumět stroji, což jí umožňuje pracovat bezpečně a produktivně. Řidič obsluhuje různé stroje Wacker Neuson, a to i v různých produktových skupinách. To se projevuje například v opakujících se prvcích, jako je kolečko jog, joystick, displej, přiřazení přepínačů atd.
Kolový nakladač WL95

Ergonomický joystick

 • Joystick padne jistě a pohodlně do ruky. Ovládání je přitom přímé a zároveň citlivé. Díky tomu má řidič stroj a nejdůležitější funkce vždy pod kontrolou.
 • Kromě standardních funkcí, jako je např. volba směru jízdy a rychlostního stupně, lze pomocí joysticku ovládat také mnoho dalších funkcí, jako je např. uzávěrka diferenciálu, 3. a 4. řídicí okruh, vysoký průtok (High-Flow) a všechny elektronické funkce. To vede k pohodlnému ovládání přídavných zařízení jednou rukou a řidič tak má nejdůležitější funkce vždy pod kontrolou. To zvyšuje efektivitu a zajišťuje práci bez únavy i po delší dobu.
Kolový nakladač WL95

Ergonomické pracovní místo

 • Dostatek prostoru pro nohy, přehledně uspořádané přepínače, pohodlné sedadlo řidiče a optimální výhled na přídavné zařízení: Pracovní místo, které řidiče motivuje a celkově podporuje.
 • Sladěná výbava zvyšuje komfort pro řidiče a ten může se strojem optimálně pracovat i po delší dobu.
Kolový nakladač WL95

Příjemné pracovní ovzduší

 • Pracovní ovzduší v kabině je výborné díky účinné ventilační a topné jednotce s ventilátorem, filtru čerstvého vzduchu a dobře umístěným větracím otvorům.
 • V závislosti na typu kabiny je instalován dostatek větracích otvorů, což umožňuje dobrou cirkulaci vzduchu a zpříjemňuje řidiči pracovní ovzduší.
Kolový nakladač WL95

Pohodlné a ergonomické sedadlo řidiče

 • Sedadlo řidiče je nastavitelné, ergonomicky tvarované a dobře odpružené. Konzola joysticku včetně opěrky ruky tvoří jeden celek se sedadlem řidiče, je nastavitelná a společně pruží. Volitelné, vzduchem odpružené pohodlné sedadlo nabízí ještě příjemnější podmínky. Pro nízké teploty je možné pořídit vyhřívání sedadel. To zvyšuje komfort pro řidiče a ten může se strojem pracovat déle, aniž by se unavil.
 • V závislosti na modelu jsou k dispozici různá sedadla, která jsou přizpůsobena velikosti stroje. Různé možnosti nastavení sedadla umožňují individuální nastavení pro řidiče a nabízejí tak optimální komfort.
Kolový nakladač WL95

Pracovní místo s tlumenými vibracemi

 • Vibrace a rázy tlumí stroj pomocí vhodných tlumičů. Tělo řidiče je velmi dobře chráněno, takže lze se strojem pracovat i delší dobu uvolněně a bez únavy.
 • Řidičovo soustředění je méně ovlivňováno vibracemi a rázy, a ten tak může pracovat déle efektivně.

Odpružení výložníku s automatickou funkcí

 • Odpružení výložníku lze aktivovat elektricky a umožňuje optimální manipulaci se strojem v nerovném terénu i na silnici. Zvláště se doporučuje, když musí stroj přemísťovat těžký náklad v lopatě nebo těžké přídavné zařízení na velkou vzdálenost vysokou rychlostí. Odpružení výložníku zajišťuje větší bezpečnost a komfort pro řidiče.
 • Odpružení výložníku zabraňuje chvění stroje při vysokých jízdních rychlostech. To zvyšuje bezpečnost pro řidiče a chrání součásti vozidla, protože jsou zachycovány nárazy.
 • Odpružení výložníku lze úplně vypnout nebo trvale zapnout. Kromě toho existuje funkce automatiky. Pomocí Jog dial se nastavuje jízdní rychlost, od které se automaticky aktivuje odpružení výložníku. Pokud rychlost opět klesne pod nastavenou jízdní rychlost, odpružení výložníku se rovněž automaticky deaktivuje. To řidiči poskytuje maximální komfort a bezpečnost.

Ruční inching (zařízení pro pomalou jízdu)

 • Pomocí ručního inchování (zařízení pro pomalou jízdu) je možné dosáhnout velmi nízké jízdní rychlosti při konstantních otáčkách motoru. To nabízí výhodu při použití přídavných zařízení, která jsou například provozována při konstantně vysokých otáčkách, ale zároveň při velmi nízké jízdní rychlosti. Například při použití zametacího kartáče není nutné neustále sešlapávat nožní inchový pedál, což zase snižuje opotřebení.
 • Ruční inching (zařízení pro pomalou jízdu) umožňuje pohodlnou a neunavující práci se stejným přídavným zařízením i po delší dobu.

Ruční plyn

 • Ruční plyn umožňuje ručně nastavit konstantní otáčky motoru pro optimální provoz přídavného zařízení. Nastavení se provádí pohodlně a přesně pomocí odpovídající ovládací páky.
 • Ruční plyn umožňuje pohodlnou a neunavující práci se stejným přídavným zařízením i po delší dobu.

Automatické vrácení lžíce

 • Automatické vrácení lžíce je umístěno se snadným přístupem na joysticku a poloha držáku přídavných zařízení se uloží jediným stisknutím tlačítka. Při další nakládce je tak možné přídavné zařízení dostat zpět do přesně stejné polohy.
 • Výhoda z hlediska komfortu, přesnosti a rychlosti pro řidiče při opakujících se pracích, jako je stohování nebo plnění kontejnerů s pevnou výškou nebo boky nákladních vozů.
Kolový nakladač WL95

Možnost zapojení 100 % uzávěrky diferenciálu

 • Vypínatelná 100% uzávěrka diferenciálu poskytuje v případě potřeby maximální trakci a tah a udržuje nízké opotřebení pneumatik. Tím se zvyšuje účinnost stroje.
 • Při běžném provozu je uzávěrka diferenciálu vypnutá, což zajišťuje bezpečnost, menší opotřebení a tím i úsporu provozních nákladů.

Vysoký hydraulický výkon

 • Kolový nakladač Wacker Neuson má vždy dostatečný hydraulický výkon, a proto je vhodný pro provoz mnoha různých přídavných zařízení, což umožňuje široké spektrum použití.
 • Flexibilní kombinace s různými přídavnými zařízeními snižuje celkový vozový park, a tím i celkové náklady na vlastnictví (TCO).
 • Kompaktní stroje s vysokým hydraulickým výkonem šetří peníze, protože není nutné hned kupovat nebo používat větší stroj.
Kolový nakladač WL95

Dokonale vyladěná kinematika

 • Kinematika je přizpůsobena velikosti stroje - tím je zajištěn optimální poměr sil a maximální produktivita každého stroje.
 • Optimální vyladění a kvalita konstrukce závěsu nakladače a hydraulických válců zvyšují životnost stroje a přinášejí tak zákazníkovi přidanou hodnotu v podobě vyšší efektivity při práci.
 • Teoretická maximální možná nosnost stroje je vždy větší než skutečné zatížení při sklápění. Velké hydraulické válce tak mají vždy dostatečnou rezervu a válce nejsou provozovány na maximum.
Kolový nakladač WL95

Parametry stroje jsou nastavitelné pomocí Jog dial.

 • Ovládací prvek Jog dial umožňuje ovládání a načítání různých parametrů stroje a funkcí prostřednictvím displeje: Například nastavení odpružení výložníku, načtení provozních hodin a informací o stroji nebo sledování servisních intervalů. Jog dial je přitom umístěný se snadným přístupem v pracovní oblasti řidiče.
 • V případě potřeby je možné pomocí ovládacího prvku „Jog Dial“ ručně nastavit objem průtoku hydraulického oleje. Toto je výhodné v případě, že stroj pohání hydraulické přídavné zařízení, které nepotřebuje plný hydraulický výkon stroje. Řidič tak může se strojem a přídavným zařízením pracovat velmi citlivě a šetrně vůči zdrojům.
 • V případě servisu lze pomocí Jog dial rychle zobrazit důležitá chybová hlášení a potřebné informace o stroji. To urychluje diagnostiku a snižuje prostoje stroje.

Kolový nakladač jako nosič nářadí

 • Úlohy pro kolové nakladače jsou rozmanité, to jsou také přídavná zařízení od Wacker Neuson. Díky naší rozsáhlé a promyšlené nabídce přídavných zařízení se každý model stává multifunkčním strojem.
 • Kapitálově dobrý "kolový nakladač" lze použít pro širokou škálu úkolů, a proto je velmi hospodárný.
 • Stroj lze používat celoročně (např. i při zimní údržbě) s použitím mnoha různých přídavných zařízení v závislosti na použití.
Kolový nakladač WL95

Optimální pneumatiky

 • Správné obutí kolového nakladače hraje při konkrétním nasazení důležitou roli. Pokud jsou pneumatiky optimálně přizpůsobeny povrchu a oblasti použití, může řidič se strojem pracovat bez problémů.
 • Výběr správných pneumatik zajišťuje maximální trakci a minimální opotřebení, což šetří peníze, protože pneumatiky není třeba často měnit.
 • Aby byl zajištěn optimální výkon na každém povrchu, můžete si v závislosti na modelu vybrat ze sedmi profilů: EM-Profil, AS-Profil, SureTrax-Profil, RP-Profil, MPT-Profil, Multiuse-Profil a Bibload-Profil. Tím je zajištěna maximální flexibilita stroje již z výroby.
Kolový nakladač WL95

Všestrannost ve výbavě

 • Kolové nakladače Wacker Neuson mají rozsáhlou a vysoce kvalitní standardní výbavu. Kromě toho lze v závislosti na druhu použití a modelu individuálně konfigurovat např. motor, pohon, plošinu řidiče nebo hydrauliku. Vždy je zaručeno, že stroj splňuje individuální požadavky a preference.

Vysoce výkonná hydraulika High-Flow

 • Stroj může být volitelně vybaven vysoce výkonnou hydraulikou High-Flow. To umožňuje provoz předních přídavných zařízení s vysokou spotřebou oleje (jako např. sněžná fréza). Tím se rozšiřuje rozsah použití stroje, protože i kompaktními stroji lze provozovat náročná přídavná zařízení.
Kolový nakladač WL95

Komfortní kabina

 • Prostorná a pohodlná kabina splňuje požadavky platné evropské směrnice o ochraně strojů ROPS a FOPS a nabízí dostatek místa nad hlavou a volnost pohybu. To poskytuje vynikající přehled o nářadí, bezprostředním pracovním prostoru a celém okolí stroje, což zvyšuje bezpečnost práce, protože obsluha má vždy přehled o okolí stroje.
 • Kompletní prosklení a hluboká okna kabiny poskytují řidiči vynikající výhled na přídavné zařízení a celý pracovní prostor. Tím je zajištěna bezpečnost, protože řidič má vždy přehled o svém pracovním prostředí.
 • Kabina zaujme vynikající ergonomií, velkorysým prostorem a mnoha možnostmi individuálního nastavení pro řidiče. Kabina poskytuje ochranu před větrem, povětrnostními vlivy a vlivy vnějšího prostředí. To umožňuje práci bez únavy i po delší dobu.

Optimální servisní přístup

 • Stroj nabízí snadno přístupné přístupové panely a blatníky jsou odnímatelné. Vyklápěcí kabina umožňuje nekomplikovaný přístup k motoru, hydraulickému a elektrickému systému. Ovládání a údržba stroje jsou mnohem jednodušší. Také kryt motoru lze otevřít vysoko nahoru a poskytuje optimální přístup.
 • Při větších údržbových pracích lze kabinu v případě potřeby vyklopit na stranu pomocí jeřábu nebo vysokozdvižného vozíku. To znamená, že kabina nemusí být zcela demontována. To vede ke zkrácení prostojů stroje, a tím ke snížení celkových nákladů na vlastnictví (TCO).

Lehce přístupné mazací body

 • Pravidelné mazání všech mazacích bodů stroje je nezbytné pro správnou a efektivní údržbu a tím pro uchování hodnoty stroje. Pro úsporu času a usnadnění práce jsou mazací body u kolových nakladačů Wacker Neuson umístěny vždy na snadno přístupném místě.
 • Protože jsou mazací body snadno přístupné, je stroj mazán častěji, než když jsou mazací místa obtížně přístupná. To pak prodlužuje životnost stroje a zvyšuje zachování jeho hodnoty.

Dělené hydraulické hadice

 • U kolových nakladačů Wacker Neuson se dbá na krátké délky hydraulických hadic, hadice jsou rozděleny v několika bodech. Pokud je nutné vyměnit hydraulickou hadici, není tedy nutné měnit celé hadicové spojení v hydraulickém okruhu, ale stačí vyměnit pouze daný díl. To nesmírně zrychluje dobu oprav a je navíc nákladově efektivní.

Plně automatické centrální mazání

 • Díky plně automatickému systému centrálního mazání je možné nastavit trvání procesu mazání i intervaly. Pravidelné domazání všech mazacích bodů prodlužuje životnost, a tím se zachovává hodnota stroje. Kromě toho přináší úsporu času a nákladů díky nižší náročnosti na údržbu.

Reverzní větrák

 • Hydraulický motor a hydraulické čerpadlo jsou dimenzovány tak, aby proud vzduchu z větráku mohl být otočen (reverzní možnost). Stisknutím tlačítka v kabině se nečistoty na nasávacích plochách krytu motoru odfouknou pryč. To chrání stroj před poškozením v důsledku přehřátí a zabraňuje zbytečnému vystupování a ručním údržbovým pracím.
 • Reverzní větrák prodlužuje životnost motoru a nabízí větší pohodlí pro řidiče.

Brzdový inch pedál: Výkon motoru tam, kde jej potřebujete

 • 1. Žádný tlak na brzdový inch pedál: plná síla pro jízdní pohon. 2. Lehké stlačení brzdového inch pedálu: Dojde ke snížení rychlosti, více síly do pracovní hydrauliky. 3. Silnější stlačení brzdového inch pedálu: Dojde k dalšímu snížení rychlosti, ještě více síly jde do pracovní hydrauliky. 4. Úplné sešlápnutí brzdového inch pedálu: Kolový nakladač stojí, plná síla jde do pracovní hydrauliky.
 • Výhody brzdového inch pedálu jsou nasnadě: menší opotřebení provozní brzdy i optimální rozdělení výkonu motoru.
Kolový nakladač WL95

Flexibilní provoz s přívěsem

 • Díky volitelnému závěsnému zařízení může stroj táhnout přívěs. V závislosti na modelu je k dispozici automatické závěsné zařízení (pevné nebo výškově nastavitelné), výškově nastavitelné závěsné zařízení s kulovou hlavou nebo závěsné zařízení s automatickým závěsem. Hmotnost přívěsu se přitom řídí podle velikosti, resp. hmotnosti stroje.
 • Aby se umožnil bezpečný pohyb nákladu přívěsu, je k dispozici jak dvouokruhová vzduchotlaková brzda, tak i hydraulická brzda přívěsu.
 • Možnost tažení přívěsu rozšiřuje rozsah použití stroje a nabízí vyšší flexibilitu, protože není zapotřebí žádné další tažné vozidlo. Stroj je tak možné využít multifunkčně.

Hydraulické přípojky vzadu

 • Stroj může být vybaven hydraulickými přípojkami vzadu (jedno- nebo dvoučinnými). Tím se zvyšují možnosti využití stroje, protože je možné provozovat hydraulická zadní přídavná zařízení nebo vyklápěcí přívěsy.
 • Různé možnosti zadní hydrauliky rozšiřují rozsah využití stroje a nabízejí větší flexibilitu při používání. Stroj lze použít multifunkčně pro různé činnosti, nejsou potřeba žádná další vozidla nebo stroje.

Poptávka po produktech

*Povinná pole