Novinky od Wacker Neuson

31. March 2022, 14:03

Po desetiletí ulehčuje Wacker Neuson inovativními řešeními všední den svých zákazníků na staveništi. Na jaře 2022 prezentuje podnik novinky v oblasti hutnění půdy i nové kompaktní stroje.

Rozšířena série vibračních desek s jednosměrným chodem-vpřed.

Již v roce 2021 přivedl Wacker Neuson díky řadám APS a BPS na trh tři nové vibrační desky s jednosměrným chodem s elektrickým a konvenčním pohonem. Nyní je jedna z řad doplněna o dvě další akumulátorové desky, APS1550e a APS2050e, i jejich benzínem poháněné protějšky BPS1550 a BPS2050. K tomu se kromě toho přidává první dieselem poháněný model řady: DPS2050. Wacker Neuson tak nabízí vhodný model s odstředivou silou 10 až 20 kilonewtonů a základní šířkou 30 až 50 centimetrů pro každý požadavek v oblasti lehkého hutnění. Vibrační desky jsou vhodné pro všechny typické hutnící práce a zejména pro hutnění asfaltu: Pohyb a zatáčení, zejména na čerstvém asfaltu, je hračkou a zanechává hladký povrch bez stop. I chytrá zakončení na okrajích obrubníků lze lehce vytvořit díky hranatému bočnímu profilu základní desky. Obsluha také těží z nízkých vibrací rukou a paží nižší než 5 m/s², což umožňuje práci bez únavy.

  1. 1
  2. / 2

Osvědčená optimalizace: Dumper DW50

Kolový dumper DW50 byl optimalizován z hlediska bezpečnosti, výkonu a pohodlí. Velké množství nových detailů dělá z tohoto stroje bezpečného pomocníka při přepravě materiálů: Funkce Hillhold eliminuje couvání stroje při zastavení na svahu. Monitorování bezpečnostních pásů také vyžaduje, aby se obsluha před spuštěním stroje připoutala. Optimalizovaný tvar korby pro ještě větší objem a minimalizované riziko poškození při nakládání pomocí lžíce rýpadla. Stroj má navíc ochranu proti přeplnění paliva, vyhřívání sedadel, tempomat a velký přehledný displej a bezpečnostní prvky, jako jsou kamery v obou směrech a zadní LED světla s dynamickými blinkry. Mezi další vlastnosti stroje patří standardní funkce automatického zastavení: Pokud není stroj používán, po předem definované době automaticky vypne. Elektrické spotřebiče, které nejsou důležité pro bezpečnost, jsou také vypnuty, aby se šetřila baterie stroje. Výhody: Sníží se provozní náklady, prodlouží se intervaly údržby a odpovídajícím způsobem se zvýší prodejní hodnota stroje. Osvědčený hydrostatický pohon všech kol zajišťuje plynulé zrychlení stroje až do 30 km/hod.