Main Navigation
Main Content

Ponorné vibrátory

  • Vysokofrekvenční ponorný vibrátor s integrovaným měničem nabízí komfortní obsluhu a maximálně flexibilní manipulaci. Ponorné vibrátory lze bez dalšího příslušenství připojit do každé běžné zásuvky, přičemž otáčky a kvalita hutnění zůstávají konstantní.
  • Klasika mezi našimi ponornými vibrátory.Naše osvědčená koncepce tohoto přístroje sestává z motoru, který je zabudován do hlavice ponorného vibrátoru. Hlavice ponorného vibrátoru je speciálně tvrzená a přívodní kabel je extrémně robustní. Tato koncepce zaručuje dlouhou životnost a atraktivní poměr ceny a výkonu.
  • Potřebujete ponorný vibrátor přesně přizpůsobit svým potřebám? Díky stavebnicovému systému od společnosti Wacker Neuson to není žádný problém. Jednoduše se můžete rozhodnout mezi spalovacím nebo elektromotorem, vhodným ohebným hřídelem a tělesem ponorného vibrátoru - a je hotovo. Sérii HMS si tedy můžete přizpůsobit speciálně podle svých potřeba a požadavků.

Klasika pro hutnění betonu

vibrátory do betonu patří ke klasickým zařízením pro hutnění betonu. Používají se pro vytlačení vzduchu vibracemi z ještě tekutého betonu. Po jejich použití se stává beton pevnějším a odolnějším. Vibrátory do betonu se často myslí ponorné vibrátory. Důvodem je to, že hlavní práci takzvané hlavice ponorného vibrátoru se provádí uvnitř betonu. Hlavice ponorného vibrátoru se přitom drží v čerstvém betonu, čímž dojde k jeho hutnění. Vibrátor, který je integrován v tělese ponorného vibrátoru a poháněn motorem, se přitom otáčí minimálně 6 000 ot./minutu. S pomocí hlavice ponorného vibrátoru se čerstvý beton rozkmitá a vzduchové bubliny stoupají směrem nahoru. Typická frekvence vibrací vibrátorů do betonu je cca 200 Hz. Tato frekvence je nezbytná pro zaručení dostatečného vibračního výkonu kompaktních stavebních zařízení. Výkonnost vibrátoru do betonu má velký vliv na ekonomičnost procesu hutnění a kvalitu výsledků práce.

Vibrátory do betonu v různých variantách modelů

Naše vibrátory do betonu jsou k dostání v různém provedení a s nejrůznějším vybavením. Naše zařízení se skládají z motoru, ohebného hřídele a hlavice ponorného vibrátoru. Hlavice ponorného vibrátoru máme v různých délkách a nejrůznějších průměrech. Délka hlavice se pohybuje mezi 30 a 60 centimetry a průměr mezi 3 až 10 centimetry. Čím větší je průměr hlavice ponorného vibrátoru, tím větší je zabudovaný vibrátor a rovněž rozsah účinnosti tohoto vibrátoru v betonu. Tvar hlavice ponorného vibrátoru si můžete libovolně vybrat. Hranatý nebo kulatý, s hladkým nebo pogumovaným povrchem - účinnost je stále stejná a nezávisí na tvaru ani na povrchu hlavice ponorného vibrátoru.

Ohebný hřídel vibrátoru do betonu - hovorově se také označuje pouze hadice - slouží jako držák hlavice ponorného vibrátoru. Ohebný hřídel je z odolného, vodotěsného a pevného materiálu, aby zvládl tvrdé nasazení v betonu. Ohebné hřídele pro naše vibrátory do betonu máme rovněž v různých délkách. To je důležité z toho důvodu, že například pro podlahy nebo stropy se přednostně používají kratší ohebné hřídele. Pro pilíře a sloupy s úzkými a vysokými stavebními díly jsou naproti tomu pro vibrátory do betonu potřeba delší ohebné hřídele. Praktické rukojeti usnadňují práci. Rukojeť drží v ruce lépe než hadice a hodí se především k hutnění plochých staveních dílců nebo také pro použití ve výrobnách betonových prefabrikátů. Vibrátor do betonu lze volitelně vybavit benzínovým nebo naftovým spalovacím motorem. Oba typy pohonu jsou stejně dobré. Důležité je, aby byl motor vibrátoru do betonu vysoce kvalitní a výkonný, aby měl sílu k rovnoměrnému otáčení vibrátoru v hlavici ponorného motoru i při práci v tužší konzistenci betonu.

Vyberte si vhodný vibrátor do betonu pro svou oblast práce

Průměr vibrátoru do betonu vybírejte co možná největší. Čas práce při hutnění betonu se tak zredukuje a rovněž se snižuje opotřebení. Omezujícím faktorem pro průměr hlavice je stupeň vyztužení a vzdálenosti oblastí hutnění. Musí být zaručeno, aby se vibrátor do betonu mohl pohybovat skrz výztuž, aniž by uvízl. Průměr působení dobrého zařízení odpovídá zhruba desetinásobku průměru hlavice. Vysoce kvalitní ponorné vibrátory udržují provozní otáčky v čerstvém betonu prakticky konstantní a mají tak výrazně vyšší hutnící výkon než ponorné vibrátory, jejichž provozní otáčky při zatížení klesají.