Main Navigation
Main Content

2 hnací systémy, 1 rýpadlo: dual power

100% flexibilita.

100 % udržitelné 

Poptávka po strojních konceptech s nízkými emisemi, ergonomickým provozem nebo nízkými vibracemi trvale roste. Zároveň ale hraje důležitou roli univerzální využití a ekonomická účinnost.

Řešení: dual power 

Koncept dual power od Wacker Neuson je ideálním spojením udržitelného strojního konceptu se dvěma možnostmi pohonu a snaze o dosažení širších možností využití pro podnikatele. 

Fungování inovativního konceptu je celkem jednoduché: Wacker Neuson dual power nabízí konvenční režim pohonu naftovým motorem nebo elektrohydraulický systém pohonu pro kompaktní rýpadlo 803 s nulovými emisemi. 

Přídavnou hnací jednotkou je elektrohydraulický generátor, který se k rýpadlu připojuje odděleně. Kompaktní rýpadlo je díky tomu v každém okamžiku vhodné pro použití jak ve vnitřních prostorech, tak i na konvenčních staveništích pod širým nebem – koncept s rychlou návratností.

Přehled výhod: 
  • Dvě možnosti pohonu: systém pohonu naftovým motorem a elektrohydraulickým pohonem.
  • Velmi flexibilní využití.
  • S elektrohydraulickým systémem pohonu bez emisí.
  • S oběma systémy pohonu stejný vysoký výkon.
  • Volnost pohybu v rozsahu 360° u obou provedení rýpadla.
Dva hnací systémy, jeden cíl:

Flexibilita a přednost oproti tradičnímu hybridnímu řešení spočívá v tom, že prověřený naftový pohon kompaktního rýpadla zůstává nezměněn. Motor není menší, ani není umístěn jinak. Rozměry a hmotnost rýpadla zůstávají rovněž beze změny. Kompaktní rýpadlo zajišťuje obvyklé práce v režimu pohonu naftovým motorem, pokud nejsou vyžadovány práce například uvnitř budovy, pro které jsou nutné nulové emise. Pro tento účel je do budovy umístěn elektrohydraulický generátor, který se jednoduše připojí na podvozek rýpadla a práce s nulovými emisemi může začít. Součástí je volnost pohybu v rozsahu 360°.

Kompaktní rýpadlo se může pohybovat bez omezení
s poloměrem přibližně 10 metrů

Rýpadlo si zachovává svou volnost pohybu otáčecí kabiny v rozsahu 360°.