Main Navigation
Main Content

Naše úspěchy

Wacker Neuson je aktivní po celém světě, v různých regionech, zemích a kulturách i v různých odvětvích. Stejně rozmanité jako naši zákazníci jsou i jejich aplikace a požadavky kladené na značku Wacker Neuson. Naše úspěchy ukazují, jak zákazníci řeší své každodenní problémy a jak je Wacker Neuson podporuje v duchu sloganu „all it takes!“.

Přinášíme zde více informací o našich úspěších po celém světě – „Wacker Neuson - all it takes!“ z pohledu našich zákazníků.


Rental of emission-free solutions gains importance in Denmark

In whole Europe, regulations and limits values regarding exhaust emissions are getting stricter. To be prepared for the future, more and more customers are asking for emission-free construction machines and equipment. Often customers rent electric products at first to convince themselves of their performance in use or to have emission-free alternatives available for special applications. The construction company NCC in Denmark also wants to use more emission-free machines and equipment in the future.

"zero emission products are the future," explains Kim Thomsen, area manager at NCC.

"Everyone at the construction site benefits from emission-free machinery and their very quiet operation.” The company is working with GSV, a rental company that has been relying on zero emission solutions from Wacker Neuson for some time now. "We are happy to work with the zero emission products from Wacker Neuson", says Peter Fritzbøger, Sales and Marketing Director at GSV. "The zero emission machines are very reliable, easy to maintain and intuitive to use for our rental customers.”

With its zero emission series, Wacker Neuson already offers a comprehensive range of electric machines and equipment that can operate an entire construction site without emissions, including wheel loaders, tracked and wheeled dumpers, battery-driven rammers and plates as well as mini-excavators. They are used especially in surroundings where noise and exhaust emissions have to be kept to a minimum, for example near kindergartens or schools, in inner-city areas, in housing estates or for interior applications.


Swedish rental company bets on zero emission from Wacker Neuson

For many years, the Swedish rental company Lambertsson has offered its customers the reliable products from Wacker Neuson. Meanwhile, in recent years, the demand for emissions-free construction machines and equipment has been rising steadily. With its comprehensive zero emission portfolio, Wacker Neuson is already meeting these customer requirements.


Německo: zahradní design s výhledem na Alpy

HOFFMANN-Gärten® je mladá společnost působící v oblasti tvorby zahrad a krajiny, se sídlem v Walchensee. Společnost, kterou založil Roland Hoffmann v roce 2001, nyní zaměstnává osm lidí. Společnost se specializuje na zahrady pro náročné zákazníky v jižním Bavorsku. Roland Hoffmann se v oblasti nového zahradního designu spoléhá na stroje od firmy Wacker Neuson. Se společností Wacker Neuson přišel Roland Hoffmann do kontaktu díky prodejci PUS Baumaschinen se sídlem ve městě Farchant.

„PUS mě přesvědčil nejen svými stroji, ale také špičkovým servisem àla Wacker Neuson.“

Klikněte níže a přečtěte si celý příběh!

 • Příběh o úspěchu v Německu

  Společnost HOFFMANN-Gärten®, působící v oblasti tvorby zahrad a krajiny


  Roland Hoffmann a jeho tým pracují ve městě Murnau již asi šest měsíců. Po vlastní revitalizaci svého domu majitelé chtěli novou zahradu. Realizaci svěřili do rukou Rolanda Hoffmanna.

  Pří výstavbě terasovité zahrady se k přepravě trvalek a stromů používají kompaktní teleskopický nakladač TH412 a mobilní rýpadlo EW65. K výkopu jam pro rostliny dobře posloužilo pásové rýpadlo ET18.

  Jakmile dorazí kamion plný křovin a stromů, musí se pracovat velmi rychle. Pomocí teleskopického nakladače TH412 o výšce zdvihu až 4,5 metru a maximálním užitečném zatížení více než jednu tuny se rostliny z kamionu vykládají celkem snadno. „Ušetří nám to spoustu času a opravdovou dřinu,“ říká Roland Hoffmann. „Teleskopický nakladač pracuje s bohatou kapacitní rezervou.“

  V dalším kroku tým připravuje jámy pro výsadbu pomocí rýpadla ET18. Systém vertikálního hloubení (možnost VDS) pro kompaktní rýpadla Wacker Neuson, u kterého se jediným stiskem tlačítka kompenzují výškové rozdíly v nerovném terénu, je ideálním řešením pro zvýšení produktivity a efektivity. „Právě tady v horách máme mnoho stavenišť ve svahu. Jedno rýpadlo máme s VDS a jedno bez něj. Pro všechny stavby ve svahu od samého počátku vždy plánujeme ET18 s VDS,“ dodává Roland Hoffmann.

  Oplocení zahrady bylo instalováno již před několika dny. Díky dosahu 6,5tunového mobilního rýpadla EW65 nepředstavuje přeprava stromů do zahrady žádný problém. Pomocí kultivačního a zvedacího nástroje se malé stromy a keře přes plot dostávají velmi snadno. Mobilní rýpadlo Wacker Neuson EW65 se osvědčuje jako mimořádně praktické nejen zde. Jeden den pracuje v Murnau, odpoledne se může přemístit na další stavbu po své vlastní ose rychlostí přibližně 30 km/h.


  „Wacker Neuson má mnoho strojů, které potřebuji ke každodenní práci v oblasti tvorby zahrad a krajin, jakož i terénních úprav obecně. Počínaje frézami a rýpadly konče. Přesvědčily nás zejména spolehlivost a použitelnost strojů, i poměr cena/výkon. A velmi dobře funguje také rychlá podpora místního prodejce,“ dodává Roland Hoffmann.


Čína: Ocenění německého inženýrství

Mladý dodavatel stavebních prací Wang Wei pracuje ve stavebnictví šest let. Svoje první minirypadlo si pořídil v září 2015. Byl to model EZ17 typu zero tail, nejmenší, jaký společnost Wacker Neuson nabízí.

„Prodejce společnosti Wacker Neuson, který nás má na starost, vychází vždy vstříc našim potřebám. Je na něj spolehnutí a vždy najde vhodné řešení.“

Klikněte níže a přečtěte si celý příběh!

 • Příběh o úspěchu v Číně

  Zákazníci a prodejci z provincie Shandong, Čína

  V září 2015 zakoupil Wang Wei své první rýpadlo EZ17 od firmy Wacker Neuson, a zahájil tak své vlastní podnikání v oblasti stavebnictví. Stroj nyní běží již po dobu 1700 hodin a Wang Wei je stále velmi spokojen: „Vybral jsem si model EZ17, protože je při použití silný, rychlý a flexibilní, a já díky tomu dokáži efektivně pracovat i v nejmenších prostorech. Můžu tak dělat jakoukoli práci.“ K tomu dodává: „Cena je v porovnání s ostatními poskytovateli poněkud vyšší. Díky velmi vysoké kvalitě a efektivitě stroje však investice stojí za to.

  Wang Wei také chválil služby prodejce. „Jsem velmi spokojen. Můj kontaktní partner u prodejce mi pomáhá, abych byl úspěšný.“ Výhradním prodejcem společnosti Wacker Neuson pro rýpadla v provincii Shandong je společnost Shandong Nuosen Machinery Co. Ltd. „Osobně mne přesvědčila technologická a technická kvalita na straně společnosti Wacker Neuson. Ruku v ruce s vysokou kvalitou výrobků se jedná o velkou konkurenční výhodu,“ říká Li Chen, výkonný ředitel společnosti. „Kromě toho jsme velmi spokojeni i s operativní spoluprací. Školení odpovídá našim potřebám a pokud jsou problémy, rychle se vyřeší.“

  Zákazník společnosti Wacker Neuson Sun Hongye pracuje pro městskou správu ve městě Tianqiao jako vedoucí skupiny výstavby silnic a dálnic přes devět let. Ve své skupině má přes 100 dělníků, kteří používají vibrační desky, pěchy a válce Wacker Neuson pro údržbu městských komunikací. Jeho společnost používá stroje Wacker Neuson čtyři roky. Při velmi vysokém pracovním zatížení se tato investice vyplatila. „Po důkladném porovnávání mnoha výrobků na trhu jsem si vybral Wacker Neuson. Přesvědčil mě vysoce kvalitní a spolehlivý provoz,“ vysvětluje Sun Hongye. „Jsme nyní velmi efektivní a nemáme žádné prostoje způsobené poruchami stroje. Kromě toho se stroje velmi snadno obsluhují, udržují a mají dlouhou životnost.“

  Zákazníci v Číně dostanou od společnosti Wacker Neuson přesně to, co očekávají od německé značky: kvalitu a spolehlivost výrobků a poskytovaných služeb. To zahrnuje zvláště komplexní podporu od společnosti Wacker Neuson a jejích prodejců. „V popředí zájmu přitom stále stojí zákazník. Pouze pokud rychle reagujeme, mohou naši zákazníci své projekty realizovat v očekávaném čase a kvalitě. A to je vždy náš cíl,“ uzavírá Gary Tian.


Německo: Výrobky s nulovými emisemi pro olympijskou plaveckou halu

Rental of emission-free solutions gains importance in Denmark

In whole Europe, regulations and limits values regarding exhaust emissions are getting stricter. To be prepared for the future, more and more customers are asking for emission-free construction machines and equipment. Often customers rent electric products at first to convince themselves of their performance in use or to have emission-free alternatives available for special applications.

The construction company NCC in Denmark also wants to use more emission-free machines and equipment in the future. "zero emission products are the future," explains Kim Thomsen, area manager at NCC. "Everyone at the construction site benefits from emission-free machinery and their very quiet operation.” The company is working with GSV, a rental company that has been relying on zero emission solutions from Wacker Neuson for some time now. "We are happy to work with the zero emission products from Wacker Neuson", says Peter Fritzbøger, Sales and Marketing Director at GSV. "The zero emission machines are very reliable, easy to maintain and intuitive to use for our rental customers.”

With its zero emission series, Wacker Neuson already offers a comprehensive range of electric machines and equipment that can operate an entire construction site without emissions, including wheel loaders, tracked and wheeled dumpers, battery-driven rammers and plates as well as mini-excavators. They are used especially in surroundings where noise and exhaust emissions have to be kept to a minimum, for example near kindergartens or schools, in inner-city areas, in housing estates or for interior applications.

Rental of emission-free solutions gains importance in Denmark

In whole Europe, regulations and limits values regarding exhaust emissions are getting stricter. To be prepared for the future, more and more customers are asking for emission-free construction machines and equipment. Often customers rent electric products at first to convince themselves of their performance in use or to have emission-free alternatives available for special applications.

Skupina KARL Group, dlouholetý zákazník firmy Wacker Neuson, při revitalizaci olympijské plavecké haly v Mnichově spoléhá na produkty s nulovými emisemi.

„S elektrickým kolovým nakladačem WL20e dosahujeme ve srovnání s manuální prací našich zaměstnanců časových úspor až 50 procent.“

Klikněte níže a přečtěte si celý příběh!

 • Úspěch v Německu

  Skupina KARL Group z Innernzellu

  Historie skupiny KARL Group začala v 60. letech minulého století nákupem nakladače a hydraulického rýpadla. Dnes je tato společnost se sídlem v bavorském Innernzellu jednou z nejúspěšnějších stavebních firem v Německu a působí také v dalších odvětvích v celé Evropě. Výhody přesahují hranice čtyř divizí - stavebnictví, průmyslu, energetiky a nemovitostí. Již řadu let je KARL Group jedním ze zákazníků společnosti Wacker Neuson. Jednou z oblastí, která dělá na odpovědné pracovníky zvláštní dojem, je řada strojů Wacker Neuson s nulovými emisemi. „Díky elektrickým kolovým nakladačům WL20e dosahujeme v porovnání s manuální prací našich zaměstnanců časové úspory ve výši 50 procent, “ říká Tamara Zettlová, projektová manažerka pro revitalizaci olympijské plavecké haly v Mnichově - nedávné zakázky KARL Group. Zatímco v první ze dvou oblastí probíhá rekonstrukce, ostatní části budovy zůstávají otevřené souběžně s rekonstrukcí, což je hlavní výzva pro všechny zúčastněné strany. Proto se vyžadují méně hlučné stroje bez emisí. Wacker Neuson je jediným výrobcem, který nabízí alternativu k ruční práci, což je z hlediska ekonomické efektivity a ochrany pracovníků nedostižné – stroje se zcela nulovými emisemi a sníženou hlučností lze bez problému a snadno použít v uzavřených prostorách. „Zvláštní výzvou tohoto projektu je skutečnost, že musíme pracovat bez emisí a přesto musíme fungovat v rámci daného časového a nákladového rámce,“ vysvětluje Tamara Zettlová. Proto jsou stroje Wacker Neuson s nulovými emisemi pro práci společnosti KARL Group dokonalé. „Stroje s elektrickým pohonem nás opravdu překvapily, neboť mají stejné výkonnostní parametry jako jejich standardní „sourozenci“. Kromě toho je ovládání snadné a intuitivní, takže s nimi můžete okamžitě pracovat. Naši zaměstnanci se již nechtějí s těmito stroji jen tak snadno rozloučit.“


Jižní Afrika: Nejlepší nákladově efektivní zařízení na trhu

Společnost Wacker Neuson Jižní Afrika dodala více než 55 strojů klíčovému zákazníkovi (společnosti Camtech), který je velmi spokojen se spolehlivostí, všestranností a uživatelskou přívětivostí zařízení.

„Wacker Neuson je nejlepší nákladově efektivní zařízení, jaké jsme kdy měli, a náš dodavatel je skutečně ochoten pro nás udělat první poslední.“

Klikněte níže a přečtěte si celý příběh!

 • Úspěch v Jižní Africe

  Společnost poskytující pronájmy techniky Catmech Jižní Afrika

  Společnost Catmech, přední pronajímatel strojních zařízení se sídlem v jihoafrickém Gautengu, byla založena v roce 1990 jako opravářská dílna zajišťující opravy strojů pro zákazníky. „Pronajímat strojní zařízení jsme se rozhodli, když jsme zjistili, že existuje tržní potenciál pro pronájmy kompaktních strojů a malé stavební mechanizace,“ vysvětluje Sean van Heerden, majitel společnosti Catmech Plant & Services.

  Protože jsme se jako firma pronajímající strojní zařízení rozhodli pro zaměření na stavebnictví, naši zákazníci především požadují kolové nakladače, rýpadla, bourací kladiva a hutnicí stroje.

  Když byla společnost Wacker Neuson před několika lety představena Catmechu, Sean se rozhodl její produkty vyzkoušet. „Moji zákazníci nejprve nebyli ochotni nový stroj vyzkoušet, ale jakmile zjistili jeho univerzálnost a snadné ovládání, Wacker Neuson si je zcela získal!“

  Současný vozový park Wacker Neuson, který pronajímá Catmech, zahrnuje víc než 55 strojů včetně kolových nakladačů, rýpadel, vibračních pěchů, desek a válců. „Wacker Neuson je ochoten dělat víc než musí“

  Na Seana dělají největší dojem jedinečné prvky, které zařízení Wacker Neuson nabízí, a zvlášť zdůrazňuje unikátní VDS – systém vertikálního hloubení (Vertical Digging System) dostupný u rýpadel. VDS rozšiřuje univerzálnost rýpadel a může vést ke značným úsporám času i materiálu koncového uživatele tím, že umožňuje postupný náklon stroje až o 15° pro kompenzování svažitosti terénu.

  Závěrem je potřeba dodat, že, jak tvrdí Sean, kromě nulové poruchovosti a snadné údržby strojů Wacker Neuson nabízí tato společnost vynikající poprodejní servis a na každou žádost o servis reaguje vždy velmi rychle. „Wacker Neuson je nejlepší, nákladově efektivní zařízení, jaké jsme kdy měli, a náš dodavatel je skutečně ochoten pro nás udělat první poslední.“


Německo: Působivé výrobky a služby

Arthur Bogatzki GmbH & Co. KG je společnost působící v oblasti silničního stavitelství a inženýrských staveb se sídlem v německém Münsteru. Založil ji Arthur Bogatzki v roce 1935 jako mladý silniční architekt. V současné době pokračuje již třetí generací.

„Wacker Neuson vlastně vždy byli – jak jen má paměť sahá – součástí našeho arzenálu strojních zařízení,“ říká Arthur Bogatzki, který stojí v čele společnosti dnes.

Klikněte níže a přečtěte si celý příběh!

 • Úspěch v Německu

  Stavební firma Bogatzki v německém Münsteru

  Arthur Bogatzki GmbH & Co. KG je společnost působící v oblasti silničního stavitelství a inženýrských staveb se sídlem v německém Münsteru. Společnost byla založena mladým architektem pozemních komunikací Arthurem Bogatzkim v roce 1935 a dnes pokračuje již třetí generací. Společnost Bogatzki od počátku pro svůj provoz využívá produkce Wacker Neuson a nemůže si vynachválit výhody těchto strojů: „Můj personál je s touto mechanizací nesmírně spokojen. Vezměme si například vibrační desky, které fungují na suchou i mokrou zeminu, jakož i na štěrkový povrch“, vysvětluje ředitel firmy Arthur Bogatzki. Ale není nadšen jen samotnými produkty, ale i službami, které jejich výrobce poskytuje, především v oblasti místní podpory. „Pokud nastane jakýkoliv problém, tým služeb zákazníkům je hned na místě a o vyřešení hrozícího problému se postará. Proto naši zaměstnanci pracují s těmito zařízeními raději než s jakýmikoliv jinými. Tyto stroje vyrážejí do terénu vždy jako první“, dodává Arthur Bogatzki. Společnost se specializuje na stavbu pozemních komunikací, ale i na ostatní výstavbu včetně budování kanálů, kde se pyšní bohatými zkušenostmi. Kromě toho nabízí společnost širokou škálu služeb od poradenství a plánování až po kompletní realizaci stavebních projektů. Společnost Bogatzki se vždy především zaměřuje na kvalitní práci. Té lze dosáhnout dokonalou interakcí mezi člověkem a strojem, dobrou týmovou spoluprací a kombinací moderních zařízení s nezničitelnou klasikou - oboje společnost Wacker Neuson dovede nabídnout. Proto je tento výrobce ve firmě Bogatzki zastoupen více než 20 stroji, mezi nimiž jsou vibrační desky, pěchy a rýpadla. Inspirována další vývojovou fází těchto strojů začala společnost nedávno využívat vibrační desky Wacker Neuson s kontrolou hutnění Compatec. Compatec nabízí intuitivně ovládaný displej, na němž obsluha vidí, kdy je povrch dostatečně zhutněn. „Naši lidé vědí, jak to funguje, a umí to používat. Stroje se snadno ovládají, a to přirozeně velmi oceňujeme“, vysvětluje Arthur Bogatzki. Společnost Bogatzki je otevřena inovacím a nedávno zkoušela na jednom ze svých stavenišť nový akumulátorový pěch Wacker Neuson AS50e. Arthur Bogatzki shrnuje spolupráci se společností Wacker Neuson těmito slovy: „Wacker Neuson je vlastně - aspoň co já pamatuji - trvalou součástí našeho strojního parku. Pokud srovnáme jednotlivé stroje pro práci ve výkopech, pěch Wacker vyhrává. Vždycky to tak bylo a ani dnes tomu není jinak.“


Indie: Spolehlivá kvalita a německá technika

Sobha je společnost se sídlem v Indii, která působí ve stavebnictví již více než deset let a má více než 3 000 stálých zaměstnanců. Mnohé z produktů Wacker Neuson, zejména ze sortimentu technologie na beton a hutnění, se dennodenně využívají na staveništích.

„Když se rozhodnete pro značku Wacker Neuson, znamená to, že dostanete výrobky vysoké německé kvality. Nejen to, ale také i přesvědčivé služby s německou spolehlivostí.“

Klikněte níže a přečtěte si celý příběh!

 • Úspěch v Indii

  Spolehlivá kvalita a německá technika„Když se rozhodnete pro stroj Wacker Neuson, obdržíte produkt vysoké německé kvality. A nejen to, i poskytované služby přesvědčují svou typickou německou spolehlivostí“, říká Vijainanand Subramanian, generální ředitel společnosti Sobha Ltd. Sobha je společnost se sídlem v Indii, která působí ve stavebnictví již více než deset let a má více než 3 000 stálých zaměstnanců. Mnohé z produktů Wacker Neuson, zejména ze sortimentu technologie na beton a hutnění, se dennodenně využívají na staveništích. „S produkty firmy Wacker Neuson se odstávky pro poruchy stroje staly na našich staveništích neznámým pojmem. A pokud se i přesto někdy stane, že naléhavě potřebujeme nový stroj nebo máme stroj na opravu, Wacker Neuson reaguje rychle“, uvádí Subramanian dále. Wacker Neuson nabízí okamžitě dostupné náhradní díly, odborný školený servisní tým, který se dostaví přímo na staveniště a jeho zaměstnanci jsou kdykoliv dostupní.Ve spolupráci s místními prodejci nabízí Wacker Neuson v Indii rozsáhlou prodejní a servisní síť a díky ní je k dispozici pro své zákazníky po celé zemi. „Jakmile prodáme náš první stroj, můžeme si být jisti, že se k nám zákazník v budoucnu opět vrátí“, vysvětluje Ulhas Rao, generální ředitel dealerské společnosti Wacker Neuson Powertools and Tackles v Bangalore. Jeden z našich zákazníků, společnost Suvilar, pracuje s produkty Wacker Neuson od svého založení a na jejích staveništích uvidíte řadu našich strojů. „Znamenají pro naši společnost, pro naše pracovníky, kteří je obsluhují, a tím i pro naše zákazníky velký přínos“, říká Shivakumar K R, místopředseda představenstva společnosti Suvilar.