Cookie Control

Tento web používá cookies ...

Main Navigation

Main Content

Wacker Neuson rozšiřuje svou nabídku teleskopických nakladačů.

Teleskopické nakladače jsou univerzálními pomocníky mezi nakladači. Při jejich vývoji stojí v popředí robustnost, výkon a snadnost používání. A to i u nových modelů, které budou předvedeny na letošním veletrhu Bauma.

S jemně odstupňovaným výběrem teleskopických nakladačů s výškou zdvihu až 9 metrů má Wacker Neuson v nabídce vhodný stroj pro požadavky řady zákazníků. Nově byly na veletrhu Bauma předvedeny modely TH627, nástupce osvědčeného TH625, a všechny stroje ze třídy 7 až 9 metrů. Jedno mají všechny společné: nový motor podle nejnovějšího vývoje techniky. S nimi tedy Wacker Neuson nabízí celkem 10 modelů. Do teleskopických nakladačů s výškou zdvihu od 7 do 9 metrů Wacker Neuson zabudovává motor splňující emisní normu 4. Vyhovuje tak i obzvlášť přísným požadavkům na regulaci emisí, které platí například pro oblast vnitřního města. Nakladač TH627 je vybaven motorem, který s oxidačním katalyzátorem (DOC) splňuje požadavky emisní normy 3B.

S modelem TH627 se Wacker Neuson pohybuje v oblíbené třídě 2x2 metry, která za své jméno vděčí kompaktním rozměrům s výškou 1,98 metru a šířkou 1,96 metru. Díky své velké obratnosti je kompaktní teleskopický nakladač cenným pomocníkem na úzkých staveništích. S výškou zdvihu téměř 6 metrů a užitečnou nosností až 2 700 kg je mnohostranným pomocníkem. Přesné řízení stroje je umožněno hydraulickým zařízením s průtokem 90 l/min, stejně tak jako elektrohydraulickým servořízením a rozložením průtoku nezávisle na zatížení (LUDV). Jako volitelné příslušenství je nabízeno automatické zpětné vedení lžíce, nastavitelné množství oleje pro všechny hydraulické přídavné řídicí okruhy a energeticky úsporné LED pracovní reflektory.

Pro všechny nové teleskopické nakladače jsou pro větší pohyblivost k dispozici tři způsoby řízení, řízení přední nápravy, řízení všech kol a krabí chod. Pomocí řízení přední nápravy se může teleskopický nakladač pohybovat na pozemních komunikacích, zatímco řízení všech kol umožňuje mimořádně malý poloměr otáčení. Krabí chod naproti tomu pomáhá při paralelním posuvu stroje, například při manévrování u zdi.

Sériově dodávaný zcela plynulý jízdní pohon teleskopických nakladačů zajišťuje vysoké posuvné síly a pohodlnou práci. Vyšší účinnosti při nasazení a pohodlí pro řidiče je dosahováno tlumením v koncové poloze u všech pístnic, čímž dochází k minimalizaci materiálových ztrát a zvýšení pohodlí pro řidiče díky velmi citlivému řízení. Automatické zpětné vedení lžíce, které je pro všechny teleskopické nakladače dostupné jako volitelné příslušenství, umožňuje ještě rychlejší pracovní cykly. Panoramatická kabina zajišťuje nejlepší možný výhled na přídavné zařízení a ještě vyšší bezpečí na staveništi.

VLS: vyšší bezpečnost pro řidiče i pro stroj
Aby bylo možné zajistit co nejlepší možnou ochranu řidiče a stroje a současně dosahovat maximální účinnosti pracovních procesů, jsou všechny teleskopické nakladače Wacker Neuson vybaveny inovativním asistenčním systémem řidiče VLS. Tento systém zabraňuje překlopení stroje v podélném směru v důsledku přetížení bez toho, aby došlo ke snížení pracovní rychlosti. Systém VLS zajišťuje bezpečné a plynulé pracovní procesy i při vysokém užitečném zatížení díky částečné automatizaci pohybu teleskopu tam, kde ostatní systémy pracovní cyklus přeruší odpojením hydraulických funkcí. Za tento inteligentní asistenční systém byly všechny modely oceněny pečetí Wacker Neuson ECO za vyšší hospodárnost a účinnost.