Cookie Control

Tento web používá cookies ...

Main Navigation

Main Content

Nejčistší pěchy na trhu jsou od Wacker Neuson

Nízké celkové emise při plném výkonu: Wacker Neuson má vhodné modely pro všechny požadavky zákazníků. Téma hutnění má ve Wacker Neuson dlouhou tradici, vždyť to byl koneckonců Hermann Wacker, kdo pěch ve 30. letech vynalezl. Již první pěch byl elektrický, ale byl kvůli dosažení větší mobility v průběhu doby nahrazen modely se spalovacími motory. Pak přicházely další inovace a vývoj. V dnešní době, stejně jako tehdy, nesou nejčistší pěchy na trhu logo Wacker Neuson.

Akumulátorové pěchy
Jsou bez emisí, bez kabelů a snadno se ovládají: Oběma akumulátorovými pěchy AS30e a AS50e Wacker Neuson opět potvrzuje svou pozici inovačního vůdce – vždyť oproti ostatním řešením na trhu jsou zcela bezemisní. Menší model AS30e je speciální pěch pro hutnění podkladu pod potrubími. Model AS50e lze použít pro všechny klasické pěchovací práce.

Akumulátor je nezávislý na modelu a lze jej několika pohyby rukou vyměnit bez použití nářadí. Oba akumulátorové pěchy díky nulovým emisím bez problémů vyhoví přísným požadavkům pro stavby uvnitř měst nebo pro práce ve výkopech. Čistá záležitost – to si myslí také organizace BG Bau, která akumulátorové pěchy od Wacker Neuson odměňuje prémií za ochranu zdraví a bezpečnosti, která je pro kupujícího velmi atraktivní.

Oba akumulátorové pěchy se vyznačují také svými nízkými celkovými provozními náklady, kdy zde odpadají typické údržbářské práce konvenčních pěchů, jako například na karburátoru. Dalších úspor je také dosahováno u nákladů na energii: Při provozu na elektrický proud je možné ušetřit okolo 55 procent. V případě akumulátorů Wacker Neuson sází na lithium-železo-fosfátové baterie. Ty se vyznačují především dlouhou životností: K dispozici je i po 1 500 nabíjecích cyklech stále ještě minimálně 80 procent původní kapacity. Další plus představuje teplotní odolnosti při provozních teplotách od –10 do +50 stupňů. Díky tomu jsou ideální k použití v různých klimatických pásmech po celém světě. Speciální bezpečnostní koncepce zabraňuje samovznícení baterie nebo požáru při poškození.

Dvoutaktní pěchy
Osvědčené dvoutaktní pěchy od Wacker Neuson nepracují zcela bez emisí, ale s velmi nízkými emisemi. Dvoutaktní modely jsou poháněny motorem WM80 z vlastního vývoje a výroby, který díky svému katalyzátoru dosahuje podstatně nižších emisních limitů, než jaké jsou předepsány veškerými normami. Vícestupňový systém filtrace vzduchu účinně čistí nasávaný vzduch a zajišťuje tak dlouhodobě připravenost pěchu k použití. Mezi benzínovými pěchy díky tomu tyto dvoutaktní modely vynikají nejnižšími celkovými emisemi na trhu.