Cookie Control

Tento web používá cookies ...

Main Navigation

Main Content

Spolehliví pomocníci při přepravě s novou bezpečnostní funkcí: Wacker Neuson představuje nové kolové dumpery.

Kolové dumpery nahrazují na mnohých staveništích menší nákladní vozy nebo se používají pro přepravu materiálu v obzvlášť nesjízdném terénu. Wacker Neuson patří již roky k jedničce na trhu v tomto segmentu a prezentací svého inovativního bezpečnostního konceptu dual view dokázal zastínit ostatní.

Kolový dumper DW50 doplňuje řadu velkých kolových dumperů s hydrostatickým pohonem všech kol a režimem ECO, která se díky dobré schopnosti jízdy v terénu a trakci osvědčí především na nerovném terénu a čítá celkem čtyři modely (DW50, DW60, DW90, DW100), které byly v minulém roce zcela přepracovány. Dumper DW50 má kompaktní rozměry, je mimořádně obratný a co do výkonu a technologie dokáže držet krok k podstatně většími modely. Maximální pohodlí při obsluze zajišťuje inovativní koncept ovládání pro řídicí stanoviště, včetně ovládání pomocí joysticku, parkovací brzda s pružinovým posilovačem nepodléhající opotřebení, která je spolehlivá a má dlouhou životnost, a řada dalších detailů. Pět tun užitečná nosnost a rychlost jízdy až 28 km/hod dělají z dumperu efektivního pomocníka, který se dokáže velmi rychle pohybovat. Obzvlášť uživatelsky přívětivý je široký a bezpečný nástup na místo řidiče. Bezpečí na staveništi zvyšuje optimalizované provedení korby, akustická signalizace couvání a volitelně dostupná čelní pohledová kamera, která vyrovnává mrtvý úhel.

Ještě vyšší bezpečnost díky maximální přehlednosti slibuje nový koncept dual view od Wacker Neuson, který byl poprvé jako koncepční studie představen na veletrhu Bauma. Dual view umožňuje řidiči otočení celé konzole o 180 stupňů. To je možné díky otočnému věnci, který je zabudován pod sedadlem a dává tak možnost snadno a rychle změnit polohu sedadla během několika vteřin.
Řidič tak pro jízdu může korbu dumperu zcela jednoduše nechat za sebou, což mu zajistí maximální možné zorné pole. Otočením ovládací konzole již není potřebný časové náročný obrat na nejužším prostoru a řidič má vždy volný výhled směrem dopředu. Tedy řada vlastností, se kterými budou staveniště v budoucnu podstatně bezpečnější.

Dobře v terénu i na silnici
Celkem Wacker Neuson nabízí svým zákazníkům 17 různých modelů pásových a kolových dumperů, které se vyznačují obzvlášť snadným a bezpečným ovládáním díky hydrostatickému jízdnímu pohonu. Lze je využívat flexibilně podle individuálních požadavků zákazníků. Především v nesjízdném terénu je dumper jako přepravní vozidlo nepostradatelný.