Cookie Control

Tento web používá cookies ...

Main Navigation

Main Content

zero emission: Nulové emise, maximální výkon

Řada zero emission od Wacker Neuson se zeleným „e“. Bezemisní produktové novinky od Wacker Neuson ojedinělým způsobem chrání operátora a životní prostředí bez ztráty výkonu. V řadě produktů zero emission jsou dva akumulátorové pěchy, rýpadlo dual power, elektrický kolový nakladač i elektricky poháněný pásový dumper. Wacker Neuson jde s touto řadou o krok dál vstříc budoucnosti a nabízí zákazníkům možnost pracovat zcela bez emisí.

Svou řadou bezemisních produktů Wacker Neuson potvrzuje své inovační prvenství v tomto segmentu. Žádný jiný výrobce nenabízí tak rozsáhlou nabídku elektricky poháněných stavebních strojů, o čemž svědčí i stále rostoucí poptávka mnohých zákazníků.

Pásový dumper DT10e s elektrickým pohonem je žádán tam, kde by při přepravě materiálu nemělo docházet ke vzniku emisí výfukových plynů. Stavební společnosti využívají dumper s maximální užitečnou nosností 1 000 kilogramů například při bouracích pracích ve vnitřních prostorech. Pásový dumper díky svým kompaktním rozměrům a šířce necelých 80 centimetrů projede každými standardními dveřmi. V jeho vnitřku jsou zabudovány tři elektromotory. Dva pro každý pás, další elektromotor se používá pro pracovní hydrauliku. Co do výkonu, ale i co do stability, elektricky poháněný dumper v ničem nezaostává za modelem s naftovým motorem. Stoupavost s naloženou korbou dosahuje 20 stupňů (36 procent). Dumper je možné používat až osm hodin.

Své silné stránky dokáží akumulátorové pěchy AS30e a AS50e plně rozvinout především při nasazení ve výkopech a uvnitř budov. Neboť bezemisní práce je nejen šetrná k obsluze, ale představuje také rozšíření možností využití pěchu. Menší model je speciální pěch pro hutnění podkladu pod potrubími. Pěch AS50e se používá pro všechny klasické pěchovací práce. Akumulátor – který je možné použít nezávisle na modelu – lze vyjmout bez použití nástroje, takže obsluha dokáže vybitou baterii několika pohyby vyměnit za nabitou. Oba modely díky nulovým emisím bez problémů vyhoví přísným podmínkám, které jsou například na stavbách uvnitř měst nebo při práci ve výkopech. Další výhodou jsou nízké provozní náklady, protože u akumulátorových pěchů odpadají typické údržbářské práce jako u konvenčních pěchů - například údržba karburátoru. Při provozu na elektrický proud je možné ušetřit okolo 55 procent běžných výdajů.

S možností dual power lze k minirýpadlu 803 od Wacker Neuson připojit externí elektrohydraulický hnací agregát HPU8. S agregátem je rýpadlo poháněno pouze elektřinou a zcela bez emisí. Pro uživatele je důležitá především snadná manipulace. Pokud se má být rýpadlo použito pro bourací a sanační práce nebo restaurování ve vnitřních prostorách, najede řidič až k místu použití pomocí naftového motoru. V planýrovací radlici jsou ponechány dva otvory, do kterých je pro přepravu možné jednotku HPU8 zavěsit. Pomocí tohoto přepravního držáku tak řidič bere agregát jednoduše s sebou. Na místě nasazení řidič připojí externí jednotku k dolní části rýpadla. Poloměr otáčení tak zůstává v celém rozsahu 360 stupňů i na elektrický pohon zachován bez omezení – což znamená maximální volnost pohybu v akci.

Podnikatelé, kteří se rozhodnou pro kompaktní, akumulátorový kolový nakladač WL20e, nemusí dělat žádné kompromisy po stránce výkonu a zároveň získávají výhodu v podobě práce bez emisí. Výkonové parametry odpovídají parametrům naftového kolového nakladače a v některých ohledech jej dokonce převyšují, jako například v oblasti překlopného zatížení, které dosahuje až 1 350 kg, což lze připsat k dobru použité baterii. Jedná se o olověnou baterii, která se osvědčila v oblasti průmyslu. Dva oddělené elektromotory, vždy jeden pro jízdní pohon a pro pracovní hydrauliku, zajišťují minimalizaci spotřeby energie, protože výkon je pak odebírán pouze tehdy, když jej skutečně potřebujete. Nakladač WL20e navíc přesvědčí dynamickým a silným náběhem, což operátor přímo pocítí při každém zrychlení. Práce bez emisí je důležitá například ve sklenících, při sanacích budov nebo parkovacích garáží – pro kompaktní kolový nakladač s výškou 2,25 metru a šířkou o něco málo než jeden metr to není žádný problém. Pokud je akumulátor zcela nabitý, může pracovní nasazení kolového nakladače být až pět hodin – dostatek času pro typické aplikace, jako je naložení a přeprava materiálu na krátké vzdálenosti.

Další informace naleznete na www.wackerneuson.com/zeroemission