Cookie Control

Tento web používá cookies ...

Main Navigation

Main Content

Koncern Wacker Neuson na veletrhu Bauma 2016

Wacker Neuson Group představil na veletrhu Bauma 2016 napínavý svět zážitků z produktů, služeb a obsáhlých řešení.

Na výstavní ploše přes 5 300 metrů čtverečních ve venkovním prostoru se na letošním veletrhu Bauma představily značky Wacker Neuson a Kramer zájemcům z řad odborné veřejnosti z celého světa. Pozornost přitom byla jasně zaměřena na inovativní řešení, která nejen splňují, ale i převyšují rostoucí požadavky zákazníků na hospodárnost, výkon, ochranu operátora a životního prostředí. Výstavu doplnily interaktivní předváděcí show na ploše více než 900 čtverečních metrů a osm akčních ploch, díky kterým se návštěvníci mohli setkat s produkty naživo. „Bauma je a zůstane důležitým fórem pro předvedení našich inovačních schopností a naší široké nabídky služeb odbornému publiku“. U našeho veletržního stánku se trvale setkáváme s velkým náporem a vysokým zájmem evropských i mezinárodních návštěvníků, říká Cem Peksaglam, předseda představenstva Wacker Neuson Group. Většina návštěvníků u stánku koncernu Wacker Neuson Group byla letos z Německa, Rakouska, Švýcarska, Itálie a Francie. Celkově mohla společnost přivítat o 15 procent hostů více než v roce 2013. „S výsledkem veletrhu jsme velmi spokojení. Návštěvníci projevovali po celý týden velký zájem, mohli jsme s nimi vést vysoce kvalitní rozhovor a počet zakázek, které byly v průběhu veletrhu a nyní při dodatečném zpracování uzavřeny, předčil naše očekávání,“ uvedl dále Cem Peksaglam.

Wacker Neuson – all it takes 

Wacker Neuson ukázal kromě průřezu portfoliem produktů a služeb také řadu novinek. V centru pozornosti přitom byly bezemisní pohony pro různé produkty, jako jsou akumulátorové pěchy, elektrické pásové dumpery a elektrické kolové nakladače nebo minirýpadlo s možností dual power (volitelně naftový nebo elektrický pohon). Všechny produkty mají jedno společné: Jsou ideální pro práci v uzavřených, špatně odvětrávaných prostorech nebo oblastech vnitřního města, aniž by po stránce výkonu zaostávaly za běžnými stroji. Tuto výhodu odměnila BG Bau v rámci veletrhu Bauma cenou EuroTest pro oba akumulátorové pěchy AS50e a AS30e. BG Bau navíc podporuje akumulátorové pěchy prémií za ochranu zdraví a bezpečnost, která je pro kupujícího atraktivní.

Aby značka byla v budoucnu na staveništi ještě více viditelná, zavádí Wacker Neuson na veletrhu nové značení produktů. Do budoucna bude dominujícím znakem na produktech nápadný symbol Wacker Neuson, což jsme již na veletrhu Bauma mohli na řadě strojů vidět. 

Mezi stěžejní body patřil také systém vertikálního hloubení Vertical Digging System (zkráceně VDS) pro rýpadla, pomocí kterého může řidič stisknutím tlačítka v kabině vyrovnávat nerovnosti až do 15° a pracovat tak mnohem účinněji a pohodlněji. Poprvé byl představen koncept dual view 5tunového kolového dumperu, díky kterému může operátor otočit celé místo řidiče o 180° a – především s plně naloženou korbou – mít vždy volný výhled dopředu.

V oblasti hutnění Wacker Neuson představil hned několik novinek: nabídka pěchů se pyšní nejnižšími celkovými emisemi na trhu a boduje tak především při nasazení ve špatně odvětrávaném prostředí, jako například ve výkopech. Wacker Neuson navíc představil novou řadu velkých vibračních desek, které lze volitelně objednat s ojí nebo dálkovým ovládáním a které se vyznačují především nekompromisní funkčností a výkonem. Wacker Neuson tak nabízí nejširší sortiment vibračních desek na trhu, přičemž se většinou jedná o ručně vedené modely, u nichž jsou vibrace přenášené na ruce tak nízké, že podnikateli odpadá dokumentační povinnost.

V oblasti hutnění betonu Wacker Neuson také představil svou širokou nabídku ponorných vibrátorů řady Basic, Economy a Premium. Přesně v čase konání veletrhu Bauma byl uveden modulární ponorný vibrátor IRFUflex z řady Premium. Ten se skládá z univerzálního měniče, který je možné kombinovat s různými provedeními hadic a těles ponorného vibrátoru. Díky tomu je obzvlášť ekonomický a tak zajímavý speciálně pro půjčovny strojů a stavební společnosti, kde se často mění využití.

Wacker Neuson dále dokázal zaujmout svou širokou nabídkou služeb, která sahá od individuálních možností financování, přes údržbu a opravy, až po pronájem a nabídku použitých strojů. Rychlá dostupnost originálních náhradních dílů, příslušenství a přídavných zařízení zvyšuje flexibilitu zákazníků. Společnost tak funguje jako poskytovatel řešení a je spolehlivým partnerem pro zákazníky na celém světě. Jako doplňující informační a prodejní nástroj bude v brzké době fungovat elektronický obchod Wacker Neuson. Společnost tak bude moci ještě cíleněji reagovat na přání zákazníků a současně zohlednit rostoucí význam internetu. Zákazníci mohou prostřednictvím elektronického obchodu Wacker Neuson zcela pohodlně získávat informace o produktech, náhradních dílech, příslušenství a službách nebo odesílat objednávky. V současné době je elektronický obchod dostupný v Německu, Velké Británii a Francii a postupně je spouštěn i v dalších zemích.

Kramer – on the safe side

Kramer na veletrhu Bauma představil svou bohatou nabídku nakladačů a o senzaci se postaral především díky ceně za inovaci v kategorii stroj, kterou byl oceněn jeho nový elektrický kolový nakladač. „Jsme zvláště pyšní na to, že jsme na celém veletrhu představili nejinovativnější produkt“, říká Cem Peksaglam. „Elektrický kolový nakladač Kramer byl ze stovky zařazených produktů vyznamenán cenou Bauma za inovaci.“ Elektrický kolový nakladač je první kolový nakladač s elektrickým pohonem všech kol. Díky vysoké kapacitě jeho baterie je možné s elektrickým nakladačem pracovat až 5 hodin. Zároveň náklady na provoz a servis jsou mnohem nižší než u naftového provedení. „Se stroji Kramer jste vždy na bezpečné straně – to dosvědčuje i slib naší značky. Dlouholeté zkušenosti s nepřetržitým vývojem nakladačů a zaměření na tyto produkty nabízí našim zákazníkům maximální jistotu investic“, říká Cem Peksaglam. Mezi dalšími novinkami byly teleskopické nakladače s výškou zdvihu od šesti metrů s nejnovější motorovou technologií nebo nový model teleskopického kolového nakladače v segmentu kompaktních strojů.

„Bauma 2016 byla pro Wacker Neuson Group mimořádným úspěchem a velmi pozitivní nálada nám umožňuje vzhlížet s optimismem k budoucímu obchodnímu vývoji.“